Ви тут:
Суспільство 

Starlink в Україні: оголосили орієнтовну дату запуску

Супутниковий інтернет Starlink компанії SpaceX Ілона Маска з’явиться в Україні у 2022 році.

Про це стало відомо з офіційного сайту компанії.

Зробити замовлення у системі бронювання послуг Starlink можна вже зараз. Її вартість становить 99 євро.
Також, у 2022 році планується запуск інтернету у Молдові та Білорусії. Для Європейського Союзу воно стане доступним цього року.
Разом з тим, супутниковий інтернет вже тестують такі країни, як Канада та Велика Британія.
Як зазначають у компанії Маска, обладнання для Starlink можна придбати за 500 євро, а його доставлення та установка дорівнюватимуть 61 євро. 

Starlink — проєкт американської компанії SpaceX щодо розробки високопродуктивної супутникової платформи для виготовлення супутників зв’язку та запусків великої їх кількості (сузір’я) у космос. Утворена таким чином нова система зв’язку зможе надавати доступ до широкосмугового (високошвидкісного) Інтернету у віддалених від комунікацій місцях. Першою компанія почне обслуговувати територію Канади та північ США (2020 рік). Глобальне покриття Землі очікується у 2021 році.

Назва «Starlink» взята із роману Джона Ґріна «Провина зірок». Проєкт розпочався у 2015 році, а перші два супутники були успішно запущені у тестовий політ 22 лютого 2018 року ракетою Falcon 9. Запуск наступної партії сателітів вже із 60-ти одиниць відбувся у травні 2019 року. У січні 2020 року SpaceX стала власницею найбільшої кількості супутників на орбіті (180 штук). До середини 2020-х років компанія планувала відправити на певні орбіти близько 12 тисяч апаратів, однак у 2019 році з’явилася інформація про заявку на ще 30 тисяч штук.

Система Orphus