Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Спати в шкарпетках: користь чи шкода для здоров’я

Існує думка, що спати в шкарпетках корисно для нашого здоров’я. Хоча експерти переконують, що це не зовсім так. Вони називають щонайменше 5 причин, чому цього краще не робити.

По-перше, може погіршитися кровообіг. Якщо шкарпетки досить вузькі, мають тугу гумку, то сон у них може посприяти порушення кровотоку через ефект стиснення, пише maximum.fm. Тож є ризик утворення згустків крові та тромбозу.

По-друге, імовірність шкірної інфекції. Носіння шкарпеток з матеріалів, несприятливих для шкіри, може викликати її інфекцію, – назвали ще одну причину експерти.

По-третє, може підвищуватися температура. За словами фахівців, шкарпетки під час сну можуть викликати перегрів і підвищити температуру тіла, що негативно позначається на стані деяких органів.

Ще одна причина, яку називають експерти, – це не дає спокійно спати. Шкарпетки, які здавлюють шкіру, надають стимулюючу дію на нерви, викликають непотрібну напругу, дискомфорт, – і все це заважає спати. До речі, деякі фахівці рекомендують для швидкого і комфортного засинання тримати вночі ноги висунутими з-під ковдри, щоб забезпечити ефект зниження температури.

І наостанок, погана гігієна. Носіння шкарпеток під час сну може збільшити ризик грибкових інфекцій через скупчення вологи у складках шкіри та впливу тепла.

“Ідея спати у шкарпетках має своїх прихильників. Якщо ви вирішите це зробити, переконайтеся, що ваші шкарпетки не надто тугі, зроблені з дихаючої тканини та чисті”, – підсумували експерти

Фото: stm.net.ua

Система Orphus Поделиться на fb