Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

“Соціальна громада”: Полтавщина у трійці лідерів із підключення до програмного комплексу

Нині до використання комплексу “Соціальна громада” приєдналися понад 600 громад. Лідерами є Вінницька – 63, Дніпропетровська – 48, Полтавська – 45 та Донецька області – 41. 

Про це повідомили на засіданні колегії Міністерства соціальної політики України, у якому взяла участь заступник голови облдержадміністрації Катерина Рижеченко, інформує Полтавська ОДА.

На нараді підбили підсумки роботи у соціальній сфері за 2020 рік та визначили основні завдання Мінсоцполітики на 2021 рік. Зокрема проаналізували стан виконання завдань щодо зростання основних державних соціальних стандартів та гарантій, соціальної підтримки громадян, надання соціальних послуг, підтримки осіб з інвалідністю, посилення захисту прав дітей, розвитку сімейних форм виховання, обговорили реформування соціальної сфери.

На Полтавщині створені 60 територіальних громад, із них у 5 громадах із містами обласного значення – Полтаві, Кременчуці, Миргороді, Лубнах і Горішніх Плавнях – працюють управління соціального захисту. За словами Катерини Рижеченко, з 55 громад відділи соціального захисту створені у 43, у яких працюють 118 осіб, визначено 19 уповноважених осіб. До програмного комплексу «Соціальна громада» підключено 45 громад області. Подали заявку на підключення ще 13 громад. 

На засіданні директор департаменту захисту прав дітей та усиновлення Мінсоцполітики Руслан Ковбаса акцентував увагу на створенні служб у справах дітей у кожній територіальній громаді. Наголосив, що в перехідний період важливо, щоб у районах, які ліквідуються, були передані справи дітей до ТГ, запрацював банк даних і новостворені служби були готові захищати права дітей. Важливо, щоб і надалі продовжувалися обласні програми. Додав, що треба створити таку систему захисту прав дітей на рівні громад, яка зможе надати всі необхідні послуги.

На Полтавщині працюють 33 служби у справах дітей, де працюють 103 особи.

Фото: Полтавська ОДА

Система Orphus