Ви тут:
Відео Суспільство Україна 

Шість років тому бойовики зі “Смерча” обстріляли житлові квартали Краматорська

10 лютого 2015 року проросійські бойовики так званої “ДНР” відкрили вогонь з РСЗВ “Смерч” по житловим кварталам Краматорська на Донеччині.

Про це йдеться у матеріалі “Вчасно“.

У той день з території, непідконтрольній українській владі окупаційними військами РФ було випущено понад 30 ракет реактивної системи залпового вогню “Смерч”. Один залп (12 снарядів) було спрямовано на територію аеропорту, де базувався штаб антитерористичної операції. Ще 2 залпи було спрямовано на територію мирного міста.

Бойовики вели обстріл з боку окупованих Горлівки і Ясенівки. Люди, які стали свідками страшної події, згадували, що перші ракети впали на вулиці Краматорська о 12:30.

За свідченнями людей, жертв могло бути набагато більше, але в школах Краматорська був перший день карантину, і діти сиділи по домівках.

“У школах був карантин. Біля інтернату гупало сильно. Ми, працівники інтернату, сиділи у роздягальнях. А вчителів якраз в цей момент додому відпустили… поранило двох, — згадують ті страшні події мешканці Краматорська у соцмережах. — Поки гілки дерев не почали сипатися, ми думали що це навчання. А тут і по інтернату потрапляти стало. Поруч прикордонники. Один не встиг стрибнути на мішки з піском. Вбило хлопця. На порозі бабусю вбило… це так страшно”.

Відразу після обстрілу на інформаційних ресурсах бойовиків з’явилися повідомлення, що бойовики “відпрацювали” по краматорському аеропорту, однак після того, як стало відомо про жертви серед мирного населення, ці повідомлення зникли.

Загалом від обстрілу постраждало 64 людини (29 військових та 35 цивільних цесер яких 5 – діти). З них 17 осіб загинуло.

Внаслідок обстрілу у Краматорську було пошкоджено ряд об’єктів соціальної сфери та житлового фонду: 15 житлових будинків, дитячий садок, художня школа та міська лікарня.

На вулицях можна було бачити розтрощені будинки, розбиті шиби, де-не-де поранених і тіла загиблих. Для більшого ураження цивільного населення російські терористичні війська застосували заборонені міжнародними конвенціями касетні боєприпаси. Одна з таких касет вибухнула на подвір’ї місцевої школи, де якраз гуляла мама з дитиною… Інша російська ракета вибухнула на центральному бульварі, вбивши молоду жінку, яка вийшла по продукти. Ще одна з касет пробила дах житлового будинку і розірвалась усередині квартири пенсіонерів. Літню жінку від загибелі врятував тонометр, заради якого вона за хвилину до вибуху пішла в сусідню кімнату. На всіх вулицях міста можна було побачити хвостовики російських ракет, що стирчали з припорошеної снігом землі. Завмерши після такого шоку, місто просто “зірвалось” звуками “швидких” та автомобілів МНС.

На згадку про загиблих під час обстрілу жителів Краматорська у місті було встановлено пам’ятник.

Нині справа про терористичний обстріл Краматорська є частиною позову України проти РФ у Міжнародному суді ООН.

Фото: Vchasnoua.com, АрміяInform

Система Orphus