Ви тут:
Суспільство Україна 

Сьогодні Дзвін Пам’яті пролунав вісім разів

26 лютого в Міноборони відбувся щоденний ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки та внаслідок російської збройної агресії на Сході України.

У заході взяли участь рідні загиблих Героїв, представники керівництва Міноборони, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства, Генерального штабу Збройних Сил України, військовослужбовці Київського гарнізону.

Дзвін Пам’яті пролунав вісім разів…

У цей день в 2015 році віддали життя, захищаючи Україну від російського агресора:

Солдат БАТЕНКО Олександр Іванович

Солдат БИКОВ Олег Володимирович

Старший солдат ГНАТЮК Володимир Володимирович

У цей день в 2016 році загинув солдат ТИМОШИН Олександр Андрійович.

У 2017 році віддали життя солдат АБРАМІТОВ Артур Юрійович та матрос НАПРЯГЛО Роман Дмитрович.

У 2018 році загинув солдат КАЗМІРОВ Олександр Вікторович.

У 2020-ому – солдат ГРИНЬ Дмитро Володимирович.

Пам’ять захисників України вшанували хвилиною мовчання.

Довідка. Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

В середині Зали пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.

Фото: Міноборони

Система Orphus