Ви тут:
Суспільство Україна 

Сьогодні Дзвін Пам’яті пролунав шість разів

20 лютого в Міністерстві оборони України відбувся ранковий церемоніал вшанування захисників України, які загинули цього дня у різні роки внаслідок російської збройної агресії на сході України.

У заході взяли участь представники керівництва Міністерства оборони України, офіцери та працівники структурних підрозділів оборонного відомства та Генерального штабу ЗС України, військовослужбовці Київського гарнізону.

Дзвін Пам’яті пролунав шість разів…

У 2015 році внаслідок російської збройної агресії на Cході України загинули:

Старший солдат ПОРФИР’ЄВ Віталій Сергійович

Солдат СУСЯК Роман Романович

Солдат ЧИХУН Олег Ігорович

У 2016 році

Старшина КОВАЛЬ Юрій Вікторович

У 2018 році

Молодший сержант ГАЛИЦЬКА Сабіна Станіславівна

У 2019 році

Старший солдат БОГОНОСЮК Василь Богданович

Читайте також: 20 лютого – День пам’яті Героїв Небесної Сотні

Присутні вшанували пам’ять захисників України хвилиною мовчання та поклали квіти до Стели Пам’яті.

Довідка. Зала пам’яті захисників України створена на вшанування пам’яті військовослужбовців, які загинули за свободу, незалежність і територіальну цілісність України, світовий мир та порядок. Її спеціально розташовано таким чином, щоби й військовослужбовці, працівники Міноборони та Генерального штабу, й пересічні громадяни могли зайти до Зали та віддати шану своїм захисникам.

Біля споруди Зали пам’яті облаштовано церемоніальний майданчик із Дзвоном Пам’яті та Стелою, у якій вмонтовано осколки снарядів. Щоденний поминальний ритуал здійснюється ударами дзвону, залежно від кількості загиблих у цей день.

В середині Зали пам’яті, на спеціальних подіумах, розміщено Книги пам’яті з іменами загиблих. Структура Книг побудована за принципом календаря: один розворот — один день, де згадуються всі загиблі у цей день за всі роки.

Фото: Міноборони

Система Orphus