Ви тут:

Риштування у будівництві

Що таке риштування

Риштування — це допоміжна конструкція, що забезпечує безпечну роботу та пересування на висоті. Найчастіше воно використовується при ремонті фасадів будівель. Існують кілька видів риштування, які поділяють за формою, конструкцією та матеріалом.

При виборі риштування у ТехПромі слід враховувати не тільки його ціну, а й роботу, яку потрібно буде виконувати за допомогою цього обладнання. Риштування — це тимчасова конструкція, тому її монтаж повинен бути швидким і максимально простим.

леса строительные ТехПром
леса строительные ТехПром

Не купляйте вживане риштування

Риштування вимагає відносно невеликих інвестицій. Тож його має сенс його придбати навіть якщо ви не представляєте менеджмент будівельної компанії. Придбане у ТехПромі риштування можна використовувати багаторазово або навіть здавати в оренду на той час, коли воно вам не потрібне. Купляти вживане риштування з метою заощадження грошей не рекомендується. Роботи на висоті вимагають особливої обережності і дотримання правил безпеки, а придбане задешево риштування, що вже було у вжитку, може виявитися аварійним. Також пам’ятайте, що у вас також повинно бути місце для зберігання риштування.

Матеріал

Нині найчастіше застосовується риштування зі сталі або алюмінієвих сплавів. Великою перевагою при складанні та розбиранні риштування є його проста конструкція. Стандартні деталі можна використовувати неодноразово.

Подекуди використовують такий альтернативний матеріал, як дерево. Проте дерев’яні риштування поступово виходять з вжитку: їх замінюють на більш сучасні види. В Азії звичайним матеріалом для риштування є бамбук.

Фасадне каркасне риштування

Завдяки швидкому та простому монтажу, каркасне риштування найчастіше використовується на будівельних майданчиках. Конструкція складається з мінімальної кількості деталей, які можуть утворювати окремі рами. Це ідеальне рішення при ремонті будинків, коли риштування потрібно зібрати швидко, а також при незначних будівельних модифікаціях. Конструкція каркасного риштування також забезпечує високу безпеку роботи.

Фасадне риштування — це система з окремими підлогами, яка підвішена до каркаса. Деталі риштування можуть бути брусковими, плоскими або просторовими. З’єднані елементи завжди забезпечують міцну та стабільну конструкцію. Існує кілька перевірених систем, які передбачають власний принцип монтажу деталей.

Встановлення каркасного риштування

• Кріплення вертикальної рами до основи.

• Вставка підлоги в раму.

• Підвіска поручнів.

• Вставка гаків у пази.

• Діагональний монтаж.

Система Orphus