Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Робоча група звернеться до Фонду держмайна щодо встановлення власності газорозподільних мереж Полтавської області

22 лютого відбулося засідання робочої групи з вивчення питання щодо визначення права власності газорозподільних мереж Полтавської області.

Робоча група розглянула надані відповіді на депутатські звернення депутатів Полтавської обласної ради щодо газорозподільних мереж на території Полтавської області. Так, за документами, які отримали депутати, виявляється, що деякі громади передали мережі облгазу. В свою чергу, документально не всі газорозподільні мережі є на балансі облгазів.

Члени робочої групи вирішили звернутись до регіонального відділення Фонду держмайна щодо встановлення власності газорозподільних мереж області. Тобто, що вони надали перелік мереж, які є в їхній власності.

“Нам потрібно розуміти, які мережі є державними, а які передані громадами облгазам. При наступному обговорені тарифів, з цими даними ми зможемо ставити представникам підприємств конкретні запитання, розуміючи скільки дійсно в них газорозподільних мереж. Також потрібно отримати інформацію від облгазів щодо отримання ними недержавних мереж”, – зазначив заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков.

Перший заступник голови облради Олександр Лемешко зазначив, що це допоможе провести аналіз тарифоутворення.

Під час засідання розглянули лист-вимогу представників громадськості щодо відкликання ліцензій облгазів і створення комунального підприємства обласної ради, якому передадуть газорозподільні мережі.

Голова робочої групи Руслан Богдан зазначив, що це можливо, але до цього потрібно йти поступово, поетапно готуватись. Провести аналіз всіх мереж області та зрозуміти ціноутворення.

“Щоб створити таке підприємство треба чимало часу та зусиль. Зібравши всю інформацію може виявитись, що в його створенні і зовсім немає сенсу. Будемо розбиратись”, – сказав Богдан.

“На сесії плануємо прийняти звернення до Президетна та Прем’єр-міністра щодо тарифу на газ у три рази більшому ніж собівартість. Хай нам пояснять чому замість 2,72 грн за куб. м. газу люди мають сплачувати 6,99 грн. А то й більше, як це було донедавна”, – підсумував засідання Руслан Богдан.

Система Orphus