Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Психіатрична допомога: що зміниться у цьому році

За пакетом психіатричної допомоги НСЗУ уклала договори зі 198 медзакладами. На сьогодні 114 багатопрофільних лікарень по всій країні надають психіатричну допомогу за договором з НСЗУ. Ще 64 – це монопрофільні психіатричні заклади, 20 – наркологічні.

Про йдеться на сайті Національної служби здоров’я.

Для пацієнта важливо знати, що за Програмою медичних гарантій він може отримати психіатричну допомогу як в стаціонарі, так і амбулаторно безоплатно. Для цього потрібно звернутися у заклад, який має договір з НСЗУ на психіатричну допомогу. Відповідний пакет передбачає як діагностику, так і лікування, а також ліки з Нацпереліку. Окремо у закладі пацієнта мають забезпечити ліками, які закуповуються централізовано за бюджетні гроші.

До психіатра пацієнт може звернутися без направлення. Така послуга для нього буде так само безоплатною. Лікарні за неї заплатить НСЗУ. Якщо у пацієнта є направлення від лікаря первинки чи іншого спеціаліста, пацієнт обирає заклад, який має договір з НСЗУ на психіатричну або амбулаторну допомогу і лікаря-психіатра у штаті. Місце реєстрації чи проживання при виборі лікарні не має значення. 

Пацієнт, якого привозить швидка, або який звертається сам у невідкладному стані, також отримує допомогу безоплатно – незалежно від того, чи є у нього декларація. Направлення у невідкладному випадку не потрібне.

З липня цього року буде впроваджено новий пакет – «Психіатрична допомога, яка надається мобільними мультидисциплінарними командами». Така послуга допоможе наблизити психіатричну допомогу до пацієнта, адже він зможе отримати її вдома. Після завершення гострого перебігу хвороби пацієнти можуть продовжувати лікування амбулаторно. За потреби мобільна мультидисциплінарна команда виїжджатиме до пацієнта і надаватиме йому допомогу за місцем перебування.

Система Orphus