Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

Проводити час на свіжому повітрі та перевіряти стан здоров’я дітей протягом дня: як організувати освітній процес у садочках в умовах карантину

Український інститут розвитку освіти розробив рекомендації щодо забезпечення якості дошкільної освіти України в умовах карантину.

Ці рекомендації стосуються профілактики захворюваності та засобів запобігання поширенню COVID-19, проведення часу на свіжому повітрі та співпраця всіх учасників освітнього процесу, повідомляють у МОН.

За даними моніторингу ЮНЕСКО, на початку пандемії COVID-19 понад 160 країн, включно з Україною, запровадили загальнодержавні закриття закладів освіти. В Україні дитсадки частково відновили свою роботу в червні 2020 року з дотриманням нових правил у роботі, затверджених Міністерством охорони здоров’я.

Ключові завдання та кроки для забезпечення якості освітнього процесу в дитсадках в умовах пандемії COVID-19 представники Українського інституту розвитку освіти підготували для керівників, вихователів та батьків або осіб, які їх замінюють.

doshkilnaosvita-metodrekomendatsii

Зокрема, керівникам закладів дошкільної освіти рекомендують відстежувати й за потреби інформувати засновників про необхідність забезпечення дитсадків у достатній кількості засобами запобігання поширенню COVID-19 – масками, антисептичними та миючими засобами, безконтактними термометрами тощо.

Керівникам дитсадків також радять поширювати інформаційно-освітні матеріали щодо профілактики захворюваності на COVID-19 серед вихователів, батьків та самих дошкільнят. Необхідним складником якісного освітнього процесу в умовах пандемії є і моніторинг керівником дотримання протиепідемічних заходів педагогами, батьками та дітьми.

Вихователям закладів дошкільної освіти УІРО надав, зокрема, такі рекомендації:

  • здійснювати моніторинг стану здоров’я дошкільнят впродовж дня;
  • організувати зворотний зв’язок з батьками дітей;
  • формувати бібліотеку онлайн-матеріалів на випадок змішаного навчання;
  • організовувати час для дошкільнят на свіжому повітрі;
  • допомагати дітям дотримуватись санітарно-гігієнічних та протиепідемічних правил.

Батькам дошкільнят рекомендують тісно співпрацювати із вихователями, інформувати їх про стан здоров’я дитини, а також сприяти формуванню в них навичок безпечної поведінки загалом та в умовах пандемії зокрема. У рекомендаціях Українського інституту розвитку освіти зібрано більш ніж 20 корисних матеріалів, які допоможуть як батькам, так і вихователям розвивати ці навички у дошкільнят.

Система Orphus