Ви тут:
Полтавщина Сільське господарство Суспільство ТОП-новина 

Профільна комісія облради схвалила Програму розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини до 2027 року

На реалізацію “Програми розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками на період до 2027 року” передбачено понад 214 млн грн. Вона спрямована на підтримку малого та середнього бізнесу, зокрема сімейних фермерських господарств.

Програму презентував директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА Сергій Фролов на засіданні постійної комісії облради з питань аграрної політики та земельних відносин, яка відбулася 18 лютого. У роботі взяли участь перший заступник голови Полтавської облради Олександр Лемешко, заступники голови Лілія Руроєва та Олексій Чепурко, заступник голови ОДА Євген Греков та голова комісії Іван Гришко.

На фінансування Програми необхідно 214,5 млн грн, зокрема 100 млн — з обласного бюджету та 114,5 млн — з районних, місцевих, тергромад. Основні напрямки — садівництво, тваринництво, рослинництво та бджільництво.

“Пріоритетом має стати підтримка сімейних фермерських господарств. Учасниками Програми можуть бути фермерські господарства, сільськогосподарські кооперативи, фізичні особи-підприємці та учасники бойових дій. Також у Програмі залишаємо підтримку дорадчої діяльності”, – зазначив Сергій Фролов.

Щодо кредитування фермерів, директор Департаменту розповів, що підтримуватимуть бізнес-проєкти, які цікаві для області. Такі як, наприклад: вирощування лікарських рослин, садівництво, ягодівництвом та овочівництвом. Також надаватимуть кредити розвиток тваринництва (йдеться не лише про ВРХ, вівців, кіз, а й равликів), переробку органічної продукції.

Євген Греков наголосив, що кожен напрям, який зазначений у Програмі детально аналізували.

“Це – саме та Програма, по якій аналізували кожен напрям. У першу чергу, зараз маємо визначити пріоритетні напрями для забезпечення сталого агропромислового розвитку на Полтавщині”, – зазначив Євген Греков.

Депутат обласної ради Валерій Капленко наголосив, що Програму потрібно підтримати.

“Програма потрібна. Є проблеми, є задачі. Переконаний, що на дорадчу службу та кредитування фермерів треба збільшити фінансування. А в цілому її потрібно підтримати”, – сказав Капленко.

Після довгих обговорень депутати підтримали її. Крім того, профільна комісія порекомендувала врахувати пропозиції членів комісії до Програми.

Також на засіданні профільної комісії облради підтримали Звернення депутатів Полтавської обласної ради до Кабінету Міністрів України та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України щодо проєкту Державної стратегії управління лісами України до 2035 року, розглянули питання про стан виплати орендної плати за використання земель власникам земельних часток (паїв) у 2020 році та сплати податків землекористувачами.

 

Система Orphus