Ви тут:
Екологія Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Профільна комісія облради підтримала Звернення щодо покращення екологічного стану Полтавщини

Постійна комісія облради з питань екології та раціонального природокористування підтримала проєкт рішення “Про Звернення депутатів Полтавської обласної ради до органів місцевого самоврядування територіальних громад Полтавської області щодо покращення екологічного стану та захисту навколишнього середовища Полтавської області”.

“Пропоную підтримати пропозицію. Адже йдеться про заборону реалізації штучних квітів на кладовищі“, – зазначив голова постійної комісії Євген Корф.

У роботі постійної комісії, засідання якої відбулося 17 лютого, взяли участь перший заступник голови облради Олександр Лемешко, заступник голови облради Лілія Руроєва, заступник голови Полтавської ОДА Євген Греков, голова постійної комісії Євген Корф, депутати та очільники департаментів ОДА.

Депутати заслухали звіт про виконання природоохоронних заходів у 2020 році т.в.о.директора Департаменту екології та природних ресурсів Андрія Вергелеса.

“Кошти фонду охорони навколишнього природного середовища використовуються у межах бюджетних програм. З фонду фінансуються заходи, що належать до природоохоронних. Для фінансування у 2020 році до Департаменту надійшло 152 запити на загальну суму 224 693 203 грн. Минулого року обласна рада затвердила перелік природоохоронних заходів для фінансування з Фонду на суму 84 179 265 грн, до якого увійшли 56 заходів. Зокрема, Департамент екології був розпорядником по 33 заходам. Не було профінансовано 11 заходів”, – зазначив Андрій Вергелес.

Зокрема, на реалізацію обласної програми “Екологічні ініціативи Полтавської області на 2019-2021 роки” передбачено 5 млн грн. За словами Ірини Березової, у 2019 році використали 1 млн грн, у 2020-ому – 2 млн, у 2021 році зробили запит у профільний департамент ОДА теж на 2 млн.

“Дві складові цієї Програми — запровадження “Екологічних ініціатив” та екобусу. За два роки подано 244 проєкти, у 2019 році реалізували 25. У 2020 році повністю змінили алгоритм. Тепер переможців визначає громадськість. У разі перемоги проєкт співфінансують 50 на 50: обласна та місцева влади. У 2020 році мали аж 46 переможців, але реалізували лише 16. Зараз маємо ще 30 проєктів, тож очікуємо на дофінансування — 1 млн 300 тис. грн. Серед тематик – найпопулярніші проєкти, які передбачають облаштування паркових зон”, – розповіла начальник відділу інвестдіяльності та проєктного менеджменту виконавчого апарату Полтавської облради Ірина Березова.

Крім того, члени постійної комісії порадили доопрацювати проєкт рішення “Про припинення права користування частиною мисливських угідь Полтавському лісовому господарстві”. Також заслухали питання про хід виконання Регіональних цільових програм “Довкілля-2021” та Програми розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну Дніпра у 2021 році.

Крім того, депутати розглянули план роботи постійної комісії на цей рік.

 

Система Orphus