Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Про доплату за роботу зі шкідливими умовами праці розповіли у Держпраці Полтавщини

Відповідно до статті 100 КЗпП України на важких роботах, на роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці, на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами та умовами підвищеного ризику для здоров’я встановлюється підвищена оплата праці. Перелік цих робіт визначається Кабінетом Міністрів України.

Про доплату за роботу зі шкідливими умовами праці, інформує головний державний інспектор Управління Держпраці у Полтавській області Н. Гаркава.

До затвердження такого Переліку в установленому порядку підвищена оплата праці за роботу із шкідливими умовами праці може встановлюватися за рахунок власних коштів підприємств на підставі ст.7 Закону України «Про охорону праці», згідно з якою роботодавець може за свої кошти додатково встановлювати за колективним договором працівникові пільги та компенсації, не передбачені законодавством.

Також за частиною 3 ст.7 Закону України «Про колективні договори і угоди» колективний договір може передбачати додаткові, порівняно з чинним законодавством і угодами гарантії, соціально-побутові пільги.

Законодавством не заборонено розробляти та затверджувати окремий галузевий перелік робіт з особливо шкідливими й особливо важкими та шкідливими і важкими умовами праці, на яких може встановлюватися підвищена оплата праці.

Так, робітникам, зайнятим на будівельних, монтажних та ремонтно-будівельних роботах із шкідливими і важкими та особливо шкідливими умовами праці, підвищена оплата праці встановлюється відповідно до Переліку робіт з важкими та особливо шкідливими умовами праці у будівництві, на яких установлюється підвищена оплата, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 № 576; робітникам підприємств з виробництва літальних апаратів підвищений розмір оплати праці встановлюється згідно з Переліком робіт із шкідливими і важкими та особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 02.04.2009 № 307.

Наразі доплати за умови праці розраховуються в порядку, визначеному постановою Держкомпраці СРСР і Секретаріату ВЦРПС від 03.10.86р. № 387/22-78 «Об утверждении Типового положения об оценке условий труда на робочих местах и порядке применения отраслевых перечней работ на которых могут устанавливаться доплаты рабочим за условия труда».

Конкретні розміри доплат за роботу із шкідливими і важкими умовами праці визначаються за результатами атестації робочих місць за шкалою, передбаченою цим Типовим положенням.

Доплати встановлюються щодо конкретних робочих місць і нараховуються тільки за час фактичної зайнятості на роботах зі шкідливими умовами праці.

фото ілюстраційне

Система Orphus