Ви тут:
Культура Суспільство 

Помер відомий український режисер

На 64 році життя помер український режисер і продюсер Сергій Проскурня.

Про це на своїй сторінці у соцмережі facebook колишній міністр культури Євген Нищук.

“Це був не просто режисер, видатний культурний діяч, філософ…Я його називав наш Драматург.. Важко осягнути масштаби подій, яких торкалось його серце та креатив.. Мій великий друг…Величезна втрата для мене.. для усіх нас…”, – йдеться у повідомленні.

Це був не просто режисер, видатний культурний діяч, філософ.. Я його називав наш Драматург.. Важко осягнути масштаби…

Опубліковано Євгеном Нищуком Понеділок, 1 лютого 2021 р.

У березні 2011 розпочав у Черкасах новий проєкт — постановку драматичної поеми-тетралогії Богдана Стельмаха «Тарас» (у 3 частинах), який тривав до 2014 року.

2013—2014 — втілив масштабний кінопроєкт «Наш Шевченко» (частину сюжетів знімав на Євромайдані). Розробив концепцію виставки «Шевченкоманія», яка тоді ж відбулася в Мистецькому Арсеналі (Київ).

9 березня 2014 з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка вийшов фільм Сергія Проскурні Тарас Шевченко. Ідентифікація.

Є режисером ораторії «З нами Бог». Цей твір, присвячений Героям Небесної Сотні та військовим, що воюють на сході України, був поставлений на Софіївській площі до 23-ї річниці Незалежності України.

Починаючи з 2015 режисерував святкові концерти до Дня незалежності України, новаторським рішенням С. Проскурні було включення до їх програми симфонічної музики, заради чого С. Проскурня запрошував диригента Кирила Карабиця. Проте окремі режисерські рішення С. Проскурні гостру критику.

Так, у 2016 році в програмі концерту чільне місце займали твори російських композиторів М. Мусоргського, П. Чайковського, С. Прокоф’єва, що викликало гостру і емоційну критику Братів Капранових. Врешті режисер не оголосив твір Прокоф’єва, а Чайковського оголосив як «Петра Ільковича Чайку».

У 2017 році С. Проскурня запросив до участі в концерті російську співачку, ексдепутат Держдуми Росії М.Маскакову, що викликало, зокрема, риторичне питання Олексія Курінного — «Невже сім’я прихильників „руського міра“ для нас кращі й дорожчі ніж свої?».

Система Orphus