Ви тут:
Анонс Оголошення Полтавщина Суспільство 

Полтавців запрошують на “Знайомство з Софією Русовою”

18 лютого о 18 годині у будинку, де мешкала родина Русових (м. Полтава, пров. Воскресенський узвіз, буд 3, поруч із Полтавським музичним коледжем ім. Миколи Лисенка) проведуть просвітницький захід “Знайомство з Софією Русовою”.

Організатори – Північно-східний міжрегіональний відділ Українського інституту національної пам’яті, агенція креативного туризму «Феєрверк мрій», громадська молодіжна організація «Сокіл», повідомили в Полтавському офісі Північно-Східного відділу УІНП.

Довідка: Софія Русова мала шведсько-французьке коріння, проте все своє життя присвятила боротьбі за державність України, розвитку української педагогіки та культури. Будучи 15 річною дівчиною вона відкрила перший дитячий садочок у Києві, а її теза «Україні – українська школа» сколихнула громадськість початку ХХ століття. За свої переконання Софія Русова відбула не один арешт та ув’язнення, а в її з чоловіком помешканні вперше прозвучав маніфест авторства ідеолога українського націоналізму Миколи Міхновського «Самостійна Україна»…Організатори познайомлять вас з цією надзвичайною жінкою та розкрити важливість її з чоловіком внеску в досягнення української державності. “Нація народжується коло дитячої колиски, лише на рідному ґрунті, серед рідного слова, пісні здатна вирости національно свідома дитина” Такі думки популяризувала людина в жилах якої текла шведсько-французька кров, але в серці оселилася Україна. 

 

Система Orphus