Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Полтавські податківці розповіли про відповідальність платників податків за порушення податкового законодавства

Податковим правопорушенням, у відповідності із п.109.1 ст.109 ПКУ, є протиправне, винне (у випадках, прямо передбачених цим Кодексом) діяння (дія чи бездіяльність) платника податку (у т. ч. осіб, прирівняних до нього), контролюючих органів та/або їх посадових (службових) осіб, інших суб’єктів у випадках, прямо передбачених цим Кодексом.

Про відповідальність платників податків за порушення податкового законодавства розповіли в  Головному управлінні ДПС у Полтавській області.

Статтею 67 Конституції України, закріплено обов’язок кожного громадянина сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Законом України від 16 січня 2020 року № 466-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» внесено зміни до Податкового кодексу України (далі – ПКУ), у тому числі, в частині відповідальності за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

За вчинення податкового правопорушення ПКУ, поряд із адміністративною та кримінальною відповідальністю, передбачена і фінансова відповідальність. Загальні принципи фінансової відповідальності визначаються п.111.2 ст.111 ПКУ, зокрема:

за порушення законів з питань оподаткування та іншого законодавства остання встановлюється та застосовується згідно з цим Кодексом та іншими законами, і у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів);

за порушення інших законів, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи, може застосовуватися у вигляді штрафних (фінансових) санкцій (штрафів) та/або пені.

Змінено визначення понять грошове зобов’язання (п.п.14.1.39 п.14.1 ст.14) та пеня (п.п.14.1.162 п.14.1. ст.14). Пеня не є складовою фінансової відповідальності за порушення норм ПКУ, відповідно пеня – сума коштів у вигляді відсотків, нарахована на суми податкових зобов’язань та/або на суми штрафних (фінансових) санкцій, не сплачених у встановлені законодавством строки, а також нарахована в інших випадках та у порядку, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Притягнення фізичної або юридичної особи до фінансової відповідальності за податкове правопорушення не звільняє фізичну особу чи посадових (службових) осіб/юридичної особи у передбачених законом випадках від юридичної відповідальності інших видів.

Система Orphus