Ви тут:
Економіка Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавська ОДА готова сприяти наповненню бюджетів громад, – Синєгубов

У Полтавській області місцеві бюджети за доходами (без урахування міжбюджетних трансфертів) за 2020 рік виконано у загальній сумі 13 млрд 55 млн грн.

Про це повідомив на засіданні колегії, яке відбулося 3 лютого, директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Павло Кропивка.

“У порівнянні з 2019 роком надходження збільшились на 16 мільйонів. Планові показники виконано на 99,7%. До загального фонду місцевих бюджетів надійшло 12 млрд 165 млн грн. Забезпечено виконання планових показників доходів загального фонду по 16 районам та 33 тергромадам. Так, найвищі — у Полтавському та Чорнухинському районах, Драбинівській, Недогарківській, Бутенківській, Новоаврамівській, Чорнухинській та Знам’янській громадах. По бюджетах усіх міст, 9 районів та 14 тергромад не виконали планові надходження, зокрема, за рахунок податків на доходи фізосіб та рентної плати за користування надрами”, – розповів Павло Кропивка.

Основним податковим джерелом надходження до бюджету області є податок на доходи фізичних осіб, питома вага якого у загальному фонді складає 61 %. Фактичні надходження склали 7 млрд 384 млн грн, недовиконання — майже 390 млн гривень. На це, за словами директора Департаменту фінансів ОДА, значною мірою вплинула пандемія.

“Не забезпечено виконання затверджених планових показників податку по бюджетах усіх міст, 11 районів та 13 тергромад”, – додав він.

Крім того, одним із основних резервів наповнення місцевих бюджетів є робота з боргами, зокрема зі сплатою рентних платежів та скороченням податкового боргу платників податку. Заступник голови ОДА Євген Греков додав, що робота з виведення з “тіні” працівників та підвищення надходжень зі сплати ПДФО має бути системною і стабільною.

Щодо показників бюджетів на 2021 рік, Павло Кропивка зазначив, що вони розроблені на базі основних прогнозних показників економічного і соціального розвитку.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов наголосив, що ОДА сприятиме наповненню місцевих бюджетів громад:

“ОДА готова сприяти наповненню бюджетів громад. При ОДА працюють робочі групи та координаційні ради, де заслуховуємо проблемні питання щодо формування бюджетів. ПДФО має залишатися у громадах, незалежно від того де та чи інша компанія має юридичну реєстрацію. Це вкрай важливо, це наша принципова позиція”.

 

Система Orphus