Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавська облрада продовжила дію Програми підтримки ОСББ

Після тривалої дискусії на сесії Полтавської облради 23 лютого депутати проголосували за Програму підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Полтавської області для виконання заходів з енергозбереження на 2015-2020 роки.

Щоправда, з правками, які внесли депутати Олександр Смірнов та Ольга Величко на прохання голів ОСББ.

“З цією проблемою до мене звернулися голови ОСББ міст Горішні Плавні та Кременчук. А, згодом, депутати отримали звернення і голів ОСББ Полтави. Вони переконували в необхідності дії даної програми не лише до 2021 року, бо це не вирішить питання заборгованості, яке виникло внаслідок кредитів, взятих під час дії попередньої програми. Тому власники ОСББ просять продовжити дану Програму до 2025 року включно. Я і мій колега Олександр Смірнов пропонуємо внести зміни у проєкт рішення Полтавської обласної ради про продовження дії Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Полтавської області та замінити формулювання “до 2021 року включно” на “до 2025 року включно”. Також забезпечити своєчасне відшкодування з обласного бюджету відсоткової ставки за кредити та не допускати заборгованості за раніше взятими кредитами. Третє – доручити Полтавській ОДА розробити нову програму щодо енергозбереження для ОСББ Полтавської області до 2025 року, передбачивши часткове відшкодування з обласного бюджету заходів з енергозбереження”, – сказала Ольга Величко та попросила ці правки поставити на голосування.

Колегу підтримав і депутат Олексій Матюшенко.

“Сталася така ситуація, що зараз всі кредити під 25%. Приблизно 15% компенсує місто, 10% – обласний бюджет. Люди розраховували на ці кошти, коли брали кредити у 2019-2020 році . Місто Полтава вже прийняло таку програму. Хочу попросити, щоб і депутати обласної ради підтримали та внесли правки про відшкодування відсотків до 2025 року”, – сказав він.

Про підтримку та продовження дії Програми до 2025 року депутатів від імені голів ОСББ попросила і голова ОСББ по вул. Пушкіна, 116 у Полтаві Людмила Болотова.

“Урядова програма “Теплі кредити” закінчила свою дію, тому нових кредитів ОСББ брати не будуть. Ми тіло кредиту гасимо самі, тож фінансування буде йти на зменшення. Будь ласка, підтримайте. Я звертаюся від себе, мешканців свого будинку, від ОСББ області, які брали такі кредити, і які планують брати участь в новій урядовій програмі “Енергодім””, – звернулася Людмила Болотова.

На це директор Департаменту Павло Кропивка сказав, що наразі першочергово потрібно зафіксувати фактичну заборгованість щодо відшкодування ставок за кредитами.

“Ця заборгованість фактично у бухгалтерському обліку не значиться. Ми маємо порахувати, що заборгували по цій програмі, підвести риску щодо наявних боргів і розрахуватися. А потім слід рухатися далі з новою програмою, щоб не було таких непорозумінь. Сама програма приймалася більш декларативно, в такому вигляді борги ніде не фіксуються. До того ж ця програма не є імперативною. Обласний бюджет ніяких документальних зобов’язань щодо того, що кожен кредит має фінансуватися не давав. Це не обов’язок, а право обласної ради”, – пояснив Павло Кропивка.

При цьому він зауважив, що вся Програма побудована на відшкодуванні, а зобов’язання мають бути у межах бюджетних асигнувань.

Після тривалої дискусії, депутати все ж проголосували за дане питання, з відповідними поправками, якими продовжується термін дії Програми підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельних кооперативів Полтавської області для виконання заходів з енергозбереження на 2015-2020 роки до 2025 року включно.

Голова Полтавської облради Олександр Біленький прокоментував дискусію, яка виникла навколо питання продовження терміну дії Програми підтримки ОСББ.

“Думаю, що це пов’язано “неконектом” між представниками ОСББ і, можливо, виконавчою гілкою влади. Наше головне завдання було – реалізувати пропозиції, які подають керівники ОСББ. Вони брали кредит і розраховували на нашу підтримку. Тож, коли дія програми закінчилася, вони залишилися у “підвішеному стані””, – сказав голова облради.

Система Orphus