Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Полтавська область готується до вакцинації від COVID-19

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак закликав керівників громад Полтавщини не проводити антивакцинальну роботу, а навпаки переконувати у необхідності вакцинуватися від COVID-19.

Зокрема, під час апаратної наради у Полтавській облдержадміністрації він наголосив, що вакцинація добровільна і кожна людина, яка має вакцинуватися, дає на це свою згоду.

“Вакцинація, у першу чергу, потрібна, щоб попередити подальші ризики розвитку даного захворювання. Тому слід проводити не антивакцинальну, а вакцинальну роботу”, – наголосив Віктор Лисак.

За його словами, під час першої хвилі вакцинації щеплення робитимуть працівникам мобільних бригад. На Полтавщині це 362 особи. На другому етапі будуть ті, хто надає допомогу у госпітальних базах (це 2 тис. 14 осіб) та бригади екстреної медичної допомоги (близько тисячі осіб). У тому числі це працівники спеціалізованих закладів, будинків-інтернатів, будинків для осіб похилого віку.

Щодо дотримання температурного режиму для вакцин, то Віктор Лисак спростував чутки про відсутність можливостей зберігання, запевнивши, що необхідне холодильне обладнання в області є.

“На сьогодні за програмою МОЗ уже почали навчатися спеціалісти основних мобільних бригад та двох мобільних бригад резервних – у складі 10 чоловік, які першими розпочнуть роботу щодо вакцинації і навчатимуть інших, проводитимуть тренінги”, – сказав Віктор Лисак.

Щодо тенденцій поширення коронавірусної інфекції, то директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА зазначив, що на території Полтавської області кількість людей, які хворіють, зменшується. А кількість тих, хто одужав, збільшується.

“Тенденції маємо сьогодні позитивні. На цьому тижні ми присягнули показник – менше 200 хворих на добу”, – зазначив він.

На сьогодні кількість зареєстрованих пневмоній за добу у Полтавській області – 20. Зменшила і кількість пацієнтів, які знаходяться у палатах інтенсивної терапії – їх 55.

Система Orphus