Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Полтавська обласна рада вітає підписання Меморандуму щодо забезпечення сталого рівня цін на природний газ для підприємств теплопостачання, – Олексій Чепурко

9 лютого в облдержадміністрації відбувся брифінг голови Полтавської облдержадміністрації Олега Синєгубова, заступника голови обласної ради Олексія Чепурка та виконувача обов’язків генерального директора ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», депутата обласної ради Олександра Олексенка щодо забезпечення сталого рівня цін на природний газ для підприємств теплопостачання.

Голова облдержадміністрації Олег Синєгубов повідомив, що брифінг ініційований у зв’язку з підписанням Меморандуму між Кабінетом Міністрів України, НКРЕКП, НАК «Нафтогаз» та міськими головами про взаєморозуміння щодо врегулювання проблемних питань у сфері централізованого постачання теплової енергії та постачання гарячої води громадянам України. Документом, зокрема, передбачено, що вартість послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води впродовж опалювального сезону 2020 – 2021 року не зміниться.

Разом з тим, для теплопостачальних підприємств передбачені відстрочка оплати за природний газ та компенсація різниці між ринковою ціною природного газу та ціною, врахованою в тарифах за тепло. Окрім цього, згідно з Меморандумом, фінансування компенсацій за різницю в тарифах для підприємств теплопостачання не перекладатимуть на органи місцевого самоврядування. Також НАК «Нафтогаз України» розробить та запровадить до 1 вересня 2021 року довгострокові цінові пропозиції для забезпечення сталого рівня цін на природний газ для підприємств теплопостачання.

На думку заступника голови обласної ради Олексія Чепурка, врегулювання питання вартості природного газу для теплопостачальних підприємств на державному рівні не лише забезпечить безперебійну роботу ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго», а й дозволить частково зняти соціальну напругу в зв’язку з ймовірним здорожчанням вартості послуги.

Про це повідомили у Полтавській обласній раді.

«Полтавська обласна рада вітає підписання даного Меморандуму. Безумовно, ми повинні забезпечити стабільне функціонування підприємства «Полтаватеплоенерго», засновником якого є Полтавська обласна рада. Однак ми також розуміємо, що населення не завжди може оплачувати послуги за економічно обґрунтованими тарифами. Тому дуже добре, що на державному рівні йде відпрацювання вирішення даної проблеми, адже роботи в цьому напрямку ще багато», – зазначив Олексій Чепурко.

Також Олексій Чепурко нагадав, що розпорядженням голови обласної ради Олександра Біленького створена та працює робоча група щодо вивчення обґрунтованості встановлених тарифів КП ПОР «Полтававодоканал» та ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго».

Система Orphus