Ви тут:
Суспільство 

Перша ступінь Falcon 9 вперше за 24 польоти не змогла сісти на морську платформу

Водночас SpaceX успішно вивела на орбіту вісімнадцяту партію з 60 супутників Starlink.

Як повідомляє ITC.ua, першу ступінь Falcon 9, для якої це був вже шостий політ, не вдалося повернути – вона, судячи з трансляції, промахнулася повз плавучу платформу. Зате вдалося повернути половину головного обтічника. Пряма трансляція запуску велася на YouTube-каналі SpaceX.

На успіх місії це ніяк не вплинуло – другий ступінь вивела 60 супутників Starlink на орбіту (через пару тижнів вони доберуться до цільових орбіт за допомогою власних двигунів на ефекті Холла, що працюють на криптоні, і приступлять до роботи), а половинку повністю нового носового обтічника, яку теж планується використовувати повторно, вдалося повернути.

Falcon 9 (англ. falcon — «сокіл») — група одноразових і частково багаторазових ракет-носіїв (РН) сімейства Falcon американської компанії SpaceX. «9» — це кількість двигунів, встановлених на першому ступені ракети.

Цю РН залежно від поведінки її першого ступеня можна віднести до середнього або важкого класу. А все тому, що у поточній версії ракети — Block 5 — 1-ий ступінь після запуску і виконання своєї місії по підйому вантажу (супутника, тощо) може повертатися на спеціальний майданчик (на землі чи на той, що плаває в океані ASDS) і використовуватися повторно (10 або й більше разів).

У 2008 році SpaceX підписала контракти із НАСА щодо постачання вантажів до МКС в рамках програми Commercial Resupply Services. Доставлення здійснюється космічним кораблем Dragon, який наразі запускається на орбіту ракетою-носієм Falcon 9. Також за допомогою цих ракет SpaceX збирається запускати пілотовані КК Dragon 2 до МКС за програмою Commercial Crew Development. Перша тестова безпілотна місія SpaceX DM-1 відбулася 2 березня 2019 року, важливе випробування під назвою «In-flight abort test» — 19 січня 2020 року.

Система Orphus