Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

Онкопрофогляд – це важливо, – хірург-онколог першої міської лікарні Леся Супруненко

Основою профілактики злоякісних новоутворень є досягнення онкології у вивченні причин виникнення й закономірностей розвитку пухлин. Профілактика, спрямована на попередження виникнення захворювань, називається первинною профілактикою.

Про це повідомила лікар хірург-онколог поліклінічного відділення для дорослих №1 КП «1-А міська клінічна лікарня Полтавської міської ради» Леся Супруненко.

Основою профілактики раку завжди була й залишається вторинна профілактика – раннє виявлення і своєчасне лікування хворих. Більшість онкологічних захворювань піддаються лікуванню при їхньому своєчасному виявленні.

“Одним із найефективніших методів ранньої діагностики й профілактики є, насамперед, профілактичні медичні огляди населення. Досвід показав, що диспансерний метод дозволяє активно виявляти хворих, особливо в ранніх стадіях захворювання; брати на облік та активно спостерігати за ними; своєчасно й планомірно застосовувати лікувальні й профілактичниі заходи для попередження рецидивів захворювання, якнайшвидшого відновлення здоров’я й працездатності. Диспансеризація також дозволяє виявляти фактори зовнішнього середовища, що впливають на стан здоров’я людини, сприяти покращенню умов праці й побуту, працевлаштування відповідно до стану здоров’я”, – зазначила лікарка.

У розвинутих країнах спостерігається тенденція до сповільнення росту захворюваності й зниження смертності від злоякісних пухлин як за рахунок профілактики (у першу чергу це боротьба з курінням), так і за рахунок покращення ранньої діагностики та лікування.

Що робити, щоб не захворіти на рак?

Проходити профілактичні огляди. Вчасно звертатися до лікаря з приводу будь-яких захворювань і порушень здоров’я. Строго виконувати всі рекомендації лікарів по обстеженню й лікуванню захворювань, в першу чергу тих, котрі можуть бути передпухлинними. Жити здоровим і повноцінним життям.

Чого не варто робити?

В першу чергу позбутися шкідливих звичок, не курити. І, у другу – не забивати собі голову зайвими переживаннями з приводу можливого захворювання на рак, якщо ви ведете здоровий спосіб життя.

Первинна профілактика – це насамперед усунення канцерогенних факторів, більшість з який обумовлені способом життя і підтримки здоров’я в цілому. Відмова від паління, зміна дієти, добавки вітамінів і мікроелементів, своєчасне лікування хронічних хвороб реально знижують імовірність занедужати раком.

“Рак – це не вирок. Близько 40 відсотків захворювань на онкологічну патологію можна попередити. Запорукою цього є активний та здоровий спосіб життя, правильне харчування, відмова від тютюнокуріння та надмірного вживання алкоголю, своєчасне проходження медичних обстежень”, – резюмувала Леся Супруненко.

 

Система Orphus Поделиться на fb