Ви тут:
Суспільство Україна 

Окупаційна влада Російської Федерації в Криму непропорційно обмежила перетин людьми кордону під час пандемії, – голова Моніторингової місії ООН

Про це заявила голова Моніторингової місії ООН з прав людини в України Матільда Богнер на форумі «Україна 30. Коронавірус: виклики та відповіді».

«У грудні ми опублікували звіт про вплив COVID-19 на права людини в Україні по всій території України. Ми збирали дані і ми з’ясували, що пандемія вплинула на права людини, особливо економічні та соціальні. Але є певний виняток з цього правила, з права на свободу пересування, бо воно особливо обмежено у тих людей, які проживають в Криму або на тих територіях, які уражені конфліктом. Хотіла спершу зосередитися на ситуації в Криму. Ми проводимо моніторинг в Криму, ми не маємо прямого доступу через Російську Федерацію. Вони не дозволяють це робити, відтак ми проводимо дистанційний моніторинг. Для цього ми отримуємо інформацію, але, звичайно, обмежену про те, яким чином COVID-19 вплинув на житті й права людей, які живуть в Криму. Ми маємо конкретну методику, і ми маємо перевіряти усю інформацію, яку ми отримуємо. Не можна сказати, що нам вдається перевірити всю інформацію. Але одне чітко можна сказати, що свобода пересування обмежена, особливо в Криму, громадяни не можуть рухатися через адміністративний кордон з березня 2020 року. І обидві сторони запровадили певні обмеження на перетин адміністративного кордону», – заявила Матільда Богнер.

Читайте також: Сайт Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України був офіційно заблокований в Росії, – Резніков

Вона також зазначила, що в контексті глобальних обмежень, пов’язаних з карантином, рішення окупаційної влади в Криму не є пропорційними стосовно того, якими вони мали бути.

«У якості прикладу ми бачимо, що окупаційна влада Росії обмежила перетин людьми кордону через гуманітарні міркування. Якщо ви один раз перетнули кордон, то вас не будуть розглядати як кандидата, чи кандидатку для повторного перетину», – зазначила Матільда Богнер.

Система Orphus