Ви тут:
Суспільство Україна 

НКРЕКП попередила про можливі аварійні відключення електроенергії

Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, попередила про небезпеку аварії в енергосистемі України через критичну нестачу вугілля та запровадження графіків відключень електроенергії.

Про це йдеться у заяві на сайті НКРЕКП.

“Ситуація із запасами вугілля на складах теплових електростанцій залишається критичною. Щоденне зменшення запасів вугілля загрожує стабільній роботі енергоблоків ТЕС. Це може спровокувати виникнення загальносистемної аварії в об’єднаній енергосистемі України та введення в дію графіків аварійного припинення електропостачання споживачам”, – йдеться у повідомленні.

НКРЕКП із посиланням на дані НЕК “Укренерго” зазначає, що станом на 31 січня 2021 року запаси палива на складах ТЕС з листопада 2020 року зменшилися у 5,7 разів – до 436,8 тис тон.

При цьому 48% запасів вугілля зосереджено лише на двох станціях – Луганській та Слов’янській ТЕС.

“Разом з цим, за даними Міністерства енергетики України, станом на 2 лютого 2021 року запаси вугілля на ТЕС становлять 431,9 тис т (291 тис. т – газового вугілля та 140,9 тис. т – антрациту). Поточні запаси вугілля в 5,5 разів менші за значення станом на 4 лютого 2020 року (2,4 млн т)”, – додали в НКРЕКП.

Наразі комісія здійснює перевірки теплових електростанцій на предмет забезпечення паливом.

“За заявою НЕК “Укренерго” з метою термінового визначення обставин, що призвели до даної ситуації, а також для забезпечення безпеки постачання електричної енергії Регулятор 25 січня 2021 року ухвалив рішення щодо проведення позапланових невиїзних перевірок ТОВ “ДТЕК Східенерго”, АТ “ДТЕК Дніпроенерго”, АТ “ДТЕК Західенерго”, ПАТ “Центренерго” та ПАТ “Донбасенерго” щодо забезпечення теплових електростанцій необхідним резервом відповідного палива для роботи в опалювальний період 2020-2021 років”, – повідомляє НКРЕКП.

Система Orphus