Ви тут:

Нещасне кохання впливає на здоров’я серця, – дослідили вчені

Якщо любов не є нав’язливим станом і не викликає залежності, вона може підвищувати опірність організму до хвороб. І навпаки: чим менше людина відчуває любові, тим більше вона схильна до хвороб, психосоматичних розладів або депресивного стану, пише nashamama.com.

Шкода нещасливого кохання

Вчені довели, що романтичні переживання підсилюють кровопостачання органів і тканин, прискорюють процеси регенерації і підвищують імунітет.

Якщо людина закохана, вона дійсно молодшає, як душею, так і тілом. Закоханість блокує ділянки мозку, залучені в негативні емоції і критичні оцінки. На початку відносин у закоханих в крові більше фактора росту нервів – це білок, який формує зв’язки між нейронами, підтримує їх життєздатність, стимулює їх розвиток і активність.

Які наслідки нещасного кохання?

Через нещасливе кохання у людини дійсно болить серце, а шлунок перетворюється в “мішок з цвяхами”. Такий ефект має змінений переживаннями тонус блукаючого нерва. Для цього існує навіть термін – “синдром розбитого серця”.

Надвисокий рівень гормонів стресу, що супроводжує розрив відносин або смерть партнера, може викликати порушення роботи серця – фібриляції передсердь і ослаблення серцевого м’яза. Данські кардіологи повідомили, що люди в такому стані мають в 5 разів більшу ймовірність інфаркту. А смерть улюблених підвищує ризик фібриляції передсердь більш ніж на 40%.

Як впливає щасливе кохання?

Щасливе ж відчуття закоханості, любові, симпатії безпосередньо впливає на стабільну роботу серця. Крім цього, не дарма кажуть про “гормон щастя”. Коли людина обіймає коханого чи кохану, рідних або друзів, організм виділяє окситоцин, дофамін і фенілетиламін. Всі вони запускають різні реакції нервової, імунної, кровоносної та дихальної систем, зменшують рівень стресу, тривоги, створюють відчуття безпеки, довіри і задоволення.

Звичайно, любов не лікує від хвороб, але вона здатна вгамувати біль. Щасливо закохані якийсь час живуть під впливом ендорфінів, що відповідають за знеболювання і задоволення.

Система Orphus Поделиться на fb