Ви тут:
Суспільство Україна 

Необхідно забезпечити участь громадян у процесі державотворення із застосуванням інструментів електронної демократії, – Стефанчук

Враховуючи розвиток інформаційно-комунікаційних технологій, потрібно передбачити участь громадян у процесі державотворення із застосуванням інструментів електронної демократії.

Про це зазначив Перший заступник Голови Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час комітетських слухань на тему «Електронна демократія в Україні — дорожня мапа для цілі — Україна в топ-20», йдеться на сайті Верховної Ради.

«Я прихильник як прямої демократії, так і максимальної діджиталізації. Ми намагаємось поєднувати ці речі в законопроектній діяльності. Нами вже напрацьовані певні моделі у сфері прямої електронної демократії. Частково вони містяться в ухваленому законі «Про всеукраїнський референдум», а також певною мірою мають бути відображені в законопроекті про місцевий референдум. Однак електронне голосування під час всеукраїнського референдуму застосовуватиметься лише після ухвалення окремого відповідного законодавчого акту, що передбачає електронне голосування в Україні загалом», — розповів Руслан Стефанчук.

За його словами, питання електронного голосування — це питання не юридичне, а технічне.

«Ми зможемо користуватися цим інструментом лише тоді, коли технічно буде підтверджена можливість проводити цей вид голосування. Надзвичайно важливо обговорити питання захищеності та довіри до тих результатів, які будуть отримані через електронну форму», — наголосив Руслан Стефанчук.

Система Orphus