Ви тут:
Суспільство 

Найвища будівля світу засвітилася українськими кольорами

Бурдж Халіфа ненадовго став «жовто-блакитним».

Про це повідомляє 24 канал.

За словами журналістів, це сталося в останній день офіційного візиту Президента України Володимира Зеленського до ОАЕ.

Бурдж Халі́фа (араб. برج خليفة‎), стара назва «Бурдж Дуба́й» (араб. برج دبي‎‎‎) — найвищий хмарочос у світі, розміщений у місті Дубай, Об’єднані Арабські Емірати. На сьогодні він є найвищою спорудою планети. Хмарочос сягає висоти 828 метрів і складається зі 162 поверхів. Вартість спорудження — 1,5 млрд доларів США.

Проєкт хмарочосу був розроблений американською компанією Skidmore, Owings and Merrill. Архітектор Адріан Сміт був дизайн-партнером до 2006 р. До особливостей споруди належать Y-формові плани поверхів, які мають максимізувати краєвид на Перську Затоку. Зовнішній дизайн споруди складається зі 142 000 м² дзеркального скла, яке спеціально виготовляють у Сирії. Екстер’єр будинку спроєктований таким чином, щоб конструкції скла та металевих рам могли витримати екстремальні температури регіону.

Бурдж Халіфа збудовано південнокорейською компанією Samsung, яка також будувала Вежі Петронас у Малайзії. 17 січня 2009 року будівля досягла своєї цільової висоти 828 метрів, а 4 січня 2010 вона була офіційно відкрита.

4 січня в Дубаї відбулася церемонія відкриття найвищої у світі будівлі — «Бурдж Дубаї». Під час відкриття башту було перейменовано у «Бурдж Халіф» на честь президента ОАЕ шейха Халіфа. Засклена площа будівлі дорівнює п’яти футбольним полям. У будівлі 162 поверхи, а площа його внутрішніх приміщень становить понад 1 мільйона кв.м. Висота будівлі — 828 метрів. У хмарочосі 57 ліфтів найшвидшої у світі системи, кабінки рухаються зі швидкістю 18 метрів на секунду. Також тут є автономна система електропостачання — 60-метрова вітрова турбіна і величезні сонячні батареї. Вежу видно з відстані 90 кілометрів. Хмарочос зводили шість років. Завдяки тому, що продаж почався задовго до завершення будівництва, забудовнику вдалося реалізувати 90 % площі.

Система Orphus