Ви тут:
PROвсе Суспільство 

Найбільш ефективний спосіб позбутися жиру на животі, – визначили вчені

На думку вчених, зменшення кількості споживаних вуглеводів є найбільш ефективним способом позбутися від жиру на животі, включаючи вісцеральний.

Накопичення жиру на животі оцінюється медиками як набагато більш руйнівний для здоров’я фактор, ніж рівномірна повнота. Особливо небезпечний ріст вісцерального жиру, який розростається поблизу внутрішніх органів. Зі збільшенням живота різко підвищується ризик розвитку запалення, здатного стати пусковим механізмом метаболічних порушень, діабету, патологій серця.

Що ж допомагає позбутися від жиру на животі?

Апелюючи до результатів ряду досліджень, видання ukrhealth.net пише, що вченими був визначений найбільш ефективний спосіб – мінімізація кількості вуглеводів в раціоні. Більше 20 досліджень показали, що режими харчування з низьким вмістом вуглеводів сприяють втраті ваги, включаючи зменшення жирової маси на животі, в два-три рази ефективніше, ніж дієти з низьким вмістом жирів.

За даними дослідження, опублікованого Національною бібліотекою медицини США, раціон з низьким вмістом вуглеводів також ефективний, коли мова йде про боротьбу з вісцеральним типом жиру. Скорочення кількості поїдаються вуглеводів благотворно впливає на склад тіла, розподіл жиру і метаболізм глюкози, завдяки чому втрачали більше внутрішньочеревної жирової тканини, констатують вчені.

Від яких вуглеводів потрібно відмовлятися? Від рафінованих, джерелом яких є в основному солодощі та вироби з білого борошна. Фахівці пояснюють, що даний тип вуглеводів швидко перетравлюються і мають високий глікемічний індекс. Це означає, що їх споживання сприяє різким стрибкам рівня цукру в крові та інсуліну – вкрай несприятливому явищу для здоров’я. На регулярній основі такі скачки викликають переїдання, збільшення у вазі, розвиток інсулінорезистентності.

Що відбувається при відмові від них? Вчені пояснюють, що в умовах мінімальної кількості вуглеводів організм починає виробляти для підтримки енергії кетони – речовини, що синтезуються печінкою з жирних кислот. Такий процес виробництва кетонів називається кетозом. Фактично він означає, що тіло, не отримуючи вуглеводного підживлення, починає витрачати власний жир, щоб нормально функціонувати.

“Коли ви відмовляєтеся від рафінованих вуглеводів, таких як білий хліб, рис, рогалики, макаронні вироби, печиво або цукерки, ваша печінка по суті займається спалюванням вашого ж жиру, щоб виробляти кетони. Це ефективно допомагає позбавлятися від вісцерального жиру і знижує ризик серйозних ускладнень для здоров’я”, – постулюють наукові фахівці.

Система Orphus Поделиться на fb