Ви тут:
Суспільство ТОП-новина Україна 

Навесні українці зможуть змінювати реєстрацію місця проживання онлайн

Навесні 2021 року Мінцифра презентує експериментальний проєкт з електронною реєстрацією місця проживання. Кабінет Міністрів вже прийняв необхідну постанову. Протягом року до експерименту приєднаються найбільші українські міста. 

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своїй колонці на Інтерфакс-Україна.

“Скоро ми запустимо найпопулярнішу державну послугу в Україні в електронному форматі. Без бюрократії, відвідування держустанов, збору документів та черг. Кожен третій українець живе не за місцем реєстрації, що позбавляє отримувати безліч держпослуг — від медичної допомоги до призначення пенсії”, – зазначив Михайло Федоров.

Максимально просто та зрозуміло: реєстрація

Усе, що потрібно зробити, — це просто зайти на портал або у застосунок “Дія” та заповнити коротку заяву. Якщо ви власник житла — реєстрація відбудеться автоматично. Якщо ні, то власнику на електронну пошту або в застосунок (якщо встановлений) прийде лінк-підтвердження, за допомогою якого він має підтвердити цю реєстрацію. 

Людина (якщо вона не власник житла) не зможе безпідставно прописатися за певною адресою — вирішальною є згода власника житла. А виписатися можна буде вже без підтвердження власника.

Усе це за 10-15 хвилин — повністю онлайн. Без зайвих довідок, папірців та відвідування державних органів.

На час експериментального проєкту послугою зможуть скористатися громадяни, що мають ID-картку (віком від 14 років (тільки у випадку, якщо таке майно включено до ДРРП).

Що таке декларативна прописка

Це означає, що користувач просто у смартфоні або на порталі зможе вказати адресу, за якою фактично проживає. Для того, щоб держава розуміла, де людина зареєстрована, існують електронні реєстри. 

Уряд уже затвердив оновлений порядок реєстрації місця проживання, яким передбачається ведення реєстрів територіальних громад в електронній формі. А для тих органів місцевого самоврядування, які не мають можливості вести якісний реєстр самостійно, — через систему ДМС. Тож після старту зміни місця реєстрації в онлайн щодня під’єднуватимуть реєстри різних громад до центральної IT-системи. 

Мінцифра працює над законопроєктом, який на рівні держави закріпить декларативну прописку, яка може здійснюватися в електронній формі.

“Мова про законопроєкт “Про внесення змін до Закону України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні” та деяких інших законодавчих актів України щодо забезпечення свободи пересування та вільного вибору місця проживання в Україні”. Під час розробки законопроєкту ми проаналізували досвід більше ніж 20 країн. У результаті ми орієнтувалися на успішний досвід Польщі та Естонії, адаптуючи його до українських реалій”, – додав Федоров. 

Реєстрація місця проживання онлайн — це спільна ініціатива Міністерства цифрової трансформації, Міністерства внутрішніх справ, Державної міграційної служби та Міністерства оборони. Реалізовуємо за підтримки проєкту SURGe, Support to Ukraine’s Reforms for Governance та Програми EGAP, що реалізується Фондом Східна Європа та фінансується Швейцарією.

Фото: ua.news

Система Orphus