Ви тут:
Суспільство 

NASA висадить свій марсоход Perseverance на Марс 18 лютого

Інженери Лабораторії реактивного руху американського космічного агентства NASA повідомили, що американський марсохід Perseverance справний і готовий здійснити посадку на Марсі в кратері Джезеро приблизно 18 лютого.

Як розповіли у NASA, це буде вже п’ятий марсохід NASA, що приземлився на планеті. Відзначається, що кратер Джезеро є місцем, де, на думку вчених, стародавня річка впадала в озеро і де накопичилися відкладення у формі віяла. Однак там є круті скелі, піщані дюни та поля валунів, що робить місцевість однією з найскладніших марсіанських ландшафтів для приземлення.

M2020 Solar Mapping in the 25ft Chamber .Requester: David Gruel.Photographer: Gregory M. Waigand.Date: 2019-04-26.Photolab order: 070915-171696

Очікується, що корабель увійде в марсіанську атмосферу на швидкості 19,5 тис. км / год і максимальний нагрів його поверхні від опору атмосфери складе близько 1,3 тис. Градусів за Цельсієм. Одним з перших дій Perseverance після приземлення стане фотографування місцевості та посилання знімків на Землю. У NASA відзначили, що ключовою метою місії Perseverance на Марсі є пошук ознак мікробного життя на планеті. Його місія стане першою зі збору та зберігання марсіанських порід для подальшого повернення на Землю.

Марс 2020 — місія за програмою НАСА «Дослідження Марса», що передбачає доставляння на червону планету марсохода «Персеверанс», запуск якого здійснено 30 липня 2020 року, а посадка на Марс очікується 18 лютого 2021 року у кратері Єзеро. Місія призначена для дослідження астробіологічного давнього середовища на Марсі, дослідження його поверхні, геологічних процесів на ньому та історії, включаючно з оцінкою його минулої населеності і потенціалу для збереження біосігнатур у межах доступних геологічних матеріалів. Марсохід матиме капсули для зразків, які він збиратиме під час руху планетою. Зразки можуть бути відправлені на Землю за допомогою окремих місій, таких як Mars Sample Return Mission. Безпосередньо на цю місію витратять $2,7 млрд., а загалом, щоб повернути зібрані зразки НАСА і ЄКА мають виділити не менше $7 млрд.

Місія Марс 2020 була оголошена НАСА 4 грудня 2012 року на осінній зустрічі Американського геофізичного союзу у Сан-Франциско. Марсохід «Персеверанс» створений на основі існуючого марсохода «К’юріосіті». В його конструкції використані як вже протестовані, так і нові наукові інструменти та дриль. Роверу допомагатиме також роботизований ґвинтокрил.

Система Orphus