Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

Нагальні проблеми та складова тарифу: робоча група депутатів облради перевірила діяльність Полтававодоканалу

3 лютого робоча група депутатів Полтавської обласної ради щодо вивчення обґрунтованості встановлених тарифів КП ПОР “Полтававодоканал” та “Полтаватеплоенерго” відвідала Полтававодоканал.

У засіданні, яке вів голова робочої групи, заступник голови обласної ради Олексій Чепурко, взяли участь перший заступник голови обласної ради Олександр Лемешко, заступник голови обласної ради Лілія Руроєва, заступник голови облдержадміністрації Євген Греков, депутати обласної ради: Олег Діденко, Сергій Савченко, заступник керівника апарату – керуючий справами обласної ради Тетяна Паутова.


З початку депутати відвідали “проблемні” об’єкти підприємства. Насамперед, це каналізаційні колектори, які були побудовані у 60-х, 70-х роках минулого століття і зараз потребують ремонту.

Через застарілі комунікації відбувається прориви і по місту утворюються провалля. Вони виникли по вулиці Київське шосе, Європейська та інших.

“Для ремонту та заміни комунікацій потрібні кошти. У 2018 році була створена відповідна програма, яка передбачала на це 220 мільйонів гривень на рік. Всього підприємство має понад 438 кілометрів мереж”, – розповів начальник служби каналізації КП ПОР “Полтававодоканал” Іван Містюк.

Потім робоча група відвідала виробничу базу підприємства, де ознайомилась зі структурою Полтававодоканалу: з основними показниками роботи та складовою тарифу на водопостачання та водовідведення.

Так, тариф на водопостачання КП ПОР “Полтававодоканал” має наступні складові:

– 36,7 % – витрати на електроенергію;

– 36,5% – витрати на оплату праці;

– 7,7% – ЄСВ;

– 4,4% – амортизація відрахування;

– 3,4 % – витрати на ремонт.

“Підприємство з 1 червня 2019 року є учасником ринку електроенергетики, завдяки цьому у 2020 році вдалося зекономити 2,2 млн грн. Нині КП ПОР «Полтававодоканал» не має поточної заборгованості за спожиту електроенергію, водночас невирішеним залишається питання щодо сплати боргу АТ «Полтаваобленерго» за електроенергію, спожиту впродовж 2012 – 2016 років”, – повідомив заступник генерального директора з економіки та фінансів КП ПОР «Полтававодоканал» Миколи Третяк.

“Ми провели виїзне засідання – відвідали КП ПОР “Полтававодоканал”. Оглянули частину проблемних місць, які пов’язані з водовідведенням. Ситуація складна. На самому підприємстві ми отримали інформацію стосовно структури тарифу. Будемо це детально вивчати і намагатися, на наступне засідання, вийти з баченням, що робити з тарифами та як можна їх знизити. Наші комунальні підприємства мають бути не збитковими, з одного боку, а з іншого – тариф має бути доступним”, – розповів Олексій Чепурко.

 

Система Orphus