Ви тут:
Суспільство Україна 

На українських дорогах цьогоріч встановлять 100 комплексів автоматичного зважування у русі, – Криклій

У 2021 році на українських дорогах облаштують 100 комплексів автоматичного зважування у русі.

Про це повідомив міністр інфраструктури України Владислав Криклій на Всеукраїнському Форумі “Україна 30. Інфраструктура”.

“Багато доріг будується. І це ті речі, які можна помітити та відчути. Це ті амбітні завдання, які поставив Президент. Але не менш важливо, щоб ці дороги були безпечними з елементами інтелектуальної транспортної системи, і ми могли захищати як дороги, так і життя учасників дорожнього руху. Вже в цьому році буде 100 комплексів автоматичного зважування у русі. Коли не інспектор з людським фактором буде перевіряти на дорозі фуру чи вантажівку – перевищила вона чи руйнує дороги – а це буде повністю автоматизований процес. Вже з січня в пілотному режимі запрацював Центр обробки даних Державної служби з безпеки на транспорті. Понад 30 комплексів вже відвантажує інформацію до цього центру. І ми очікуємо від Верховної Ради ухвалення у другому читанні необхідних законопроєкт для того, щоб можна було автоматично накладати адміністративні постанови”, – заявив він.

Нагадаємо, на Полтавщині вже встановили два комплекси автоматичного зважування вантажних автомобілів у русі (WiM) – в селі Підгорівка Козельщинського району на дорозі М-22 Полтава-Олександрія та у Кобеляцькому районі на дорозі Н-31 Дніпро-Решетилівка.

Як повідомляли раніше в Укравтодорі, на Полтавщині у 2021 році планують встановити ще шість таких комплексів.

Комплекс автоматичного зважування вантажівок у русі Weigh-in-Motion (WiM) – це розумна система збору інформації про рух транспортних засобів українськими дорогами. Вона гарантує точні вимірювання з мінімальною похибкою, збір необхідних даних про транспортний засіб. 

Майданчик перекриває дорогу по всій ширині, а фіксація руху здійснюється цілодобово. Навантаження на кожну вісь вимірюється як мінімум у трьох послідовних точках.

Система зберігає інформацію про пересування більше ніж 10 000 автомобілів в одному напрямку вагою не менше 3,5 тонн. Температурний діапазон від -30°С до +40°С. Компоненти захищені від можливих перенапруг. 

Уся зібрана інформація передається до Державної служби України з безпеки на транспорті. 

Система Orphus