Ви тут:
Культура Суспільство Україна 

На “Українському радіо” та радіо “Культура” вийдуть спецпроєкти до 150-річчя Лесі Українки

Із 22 лютого “Українське радіо” та радіо “Культура” запускають низу спецпроєктів, присвячених 150-річчю від дня народження Лесі Українки.

Про це повідомляє Детектор медіа.

Зокрема, з 22 по 27 лютого о 9:40 та о 19:40 на “Українському радіо” звучатиме шестисерійний документальний радіофільм Романа КолядиЛеся Українка. Відлуння”. Перша серія уже доступна в архіві.

До створення спецпроєкту долучилися українські митці, які у своїй творчості зверталися до текстів письменниці. Вони спробують осягнути значення Лесі Українки в різних аспектах її творчого життя: від поезії до історичної драми, від впливу на формування літературної української мови до значення її громадсько-політичної діяльності тощо.

Починаючи з 22 лютого, на “Українському радіо” транслюватимуть протягом тижня у міжпрограмному просторі проєкт “Краса слова і сила духу”.  Відомі українці читатимуть свої улюблені рядки з творів Лесі Українки.

Також звучатиме щоденний міжпрограмний проєкт, у якому розповідаються цікаві й маловідомі факти з життя Лесі Українки та звучать цитати з її творів.

25 лютого — у день народження письменниці — на радіо “Культура” відбудеться прем’єра 30-серійного радіосеріалу “Леся Українка. 30 радіоісторій”. Сценарій для нового проєкту створив письменник Мирослав Лаюк. Голосами радіоісторій стали зірки театру й кіно: Євген Нищук, Дмитро Рибалевський, Римма Зюбіна, Ольга Сумська та інші актори. Продюсерка проєкту — Олена Гусейнова.

25 лютого о 21:00 у програмі “Радіотеатр” на радіо “Культура” презентують спільний проєкт Суспільного та Національного академічного театру імені Лесі Українки, в якому акторки театру читатимуть вибрані поезії письменниці. Зокрема, Лариса Кадочникова читатиме єдиний вірш Лесі Українки, написаний російською мовою: “Когда цветет никотиана”. Також у цьому спецпроєкті прозвучать фондові записи “Українського радіо” поезій Лесі Українки у виконанні культових акторок української театральної сцени: Наталі Ужвій, Ади Роговцевої, Ольги Кусенко, Раїси Колосової.

Окрім того, з 25 лютого вірші Лесі Українки у виконанні зірок українського екрана та сцени звучатимуть щотижня у програмі “Поезія на Радіо Культура”. Зокрема о 17:50 звучатиме добірка поезій, присвячених Лесі Українці — твори Юрія Косача (у виконанні Юрія Андруховича), Максима Рильського (у виконанні Дмитра Лазуткіна) та Ліни Костенко (у виконанні Мар’яни Савки).

Система Orphus Поделиться на fb