Ви тут:
Полтавщина Суспільство ТОП-новина 

На рівні країни за кількістю хворих на COVID-19 Полтавщина займає 10-те місце знизу, – Віктор Лисак

Наразі у Полтавській області спостерігається позитивна тенденція щодо темпів поширення COVID-19. Зокрема, кількість людей, які захворіли за добу, зменшується, а кількість тих, хто видужав, – зростає.

Про це розповів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак, доповідаючи на апаратній нараді про стан запобігання поширенню гострого респіраторного захворювання COVID-19, спричиненого коронавірусною інфекцією SARS-CoV-2, у Полтавській області.

Читайте також: На Полтавщині за добу COVID-19 виявили у 32 людей

У свою чергу голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов відзначив, що зменшення статистики кількості хворих є не через те, що менше роблять тестувань. Він також звернув увагу на дотримання безпеки щодо роботи кисневих станцій, особливо у морози.

Читайте також: В Україні виявили ще 2141 випадок захворювання на COVID-19

За словами Віктора Лисака, загальна кількість досліджень на вірус збільшилася. Область централізовано отримала 156 600 експрес-тестів для визначення COVID-19 за рахунок коштів державного бюджету України.

Частіше (близько 60%) на COVID-19 хворіють жінки.

“Всі люди, які потребують тестувань, мають можливість зробити доступні обстеження”, – сказав директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА.

Наразі в області до прийому хворих на коронавірусну інфекцію готові 28 закладів охорони здоров’я. Зайнятість ліжок для хворих на COVID-19 становить 21,4%. Минулого тижня на стаціонарі пневмонію лікували 188 людей. А підключеними до апаратів ШВЛ були 11 пацієнтів. Всього на Полтавщині киснем забезпечені 1972 ліжкомісця. У палатах інтенсивної терапії наразі 55 осіб.

“Карантин продовжується. Тому всі без виключення мають дотримуватися обмежень, оприлюднених 25 січня. Лише за таких умов ми зможемо ефективно протистояти COVID-19”, – наголосив Віктор Лисак.

Система Orphus