Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині зафіксували незвичайні круглі крижини

Незвичайні круглі крижини час від часу з’являються на Полтавщині, на річці Ворскла поблизу дамб. Так, наразі це незвичайне явище спостерігають біля ГЕС у селі Міські Млини Зіньківського району, неподалік  Опішні. Причина явища – збіг погодних чинників та особливостей течії Ворскли.  

Відповідні фотографії виклали у групі Полтавська хвиля (FB)

А ще такі крижини з’являються на Ворсклі  в селі Нижні Млини Щербанівської сільської ради. Це явище, іменоване “блінчатий лід”, зустрічається не часто.   Кругла форма породжується стихійними ударами крижин одна об одну. Для формування “круглих млинців” потрібно стабільне дрібне коливання при добових перепадах температури з плюса на мінус.

Блінчатий лід на річках  формується майже завжди в районі гребель, дамб, дрібних водоспадів, місць впадання струмка в річку.

Читайте також: У Миргороді рятувальники зняли з крижини чотирьох песиків

Крижини мають ідеально круглу форму через чергування відлиг та приморозків. Невеликий перепад води не розбиває крижини, а в нижній частині дамби утворює водні вири. За ніч вода підмерзає, а вдень течія у вирах обточує крижини до ідеально круглої форми: вони повільно пливуть униз за течією річки.  Під Полтавою розмір крижин сягає іноді півметра в діаметрі.

Фото: фейсбук

Система Orphus