Ви тут:
Кримінал Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

На Полтавщині вперше за скоєння кримінального проступку неповнолітню звільнили від відповідальності

Органи Полтавської обласної прокуратури вжили практичні заходи для ефективної реалізації пілотного проекту “Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення”. 

У листопаді 2020 року 17-річна жителька Карлівського району з метою заволодіння чужим майном викрала у свого знайомого мобільний телефон вартістю понад 3,5 тис. грн, повідомили у пресслужбі Полтавської обласної прокуратури.

Дії неповнолітньої правоохоронцями кваліфікували за ч. 1 ст. 185 КК України (крадіжка). У ході досудового розслідування встановлено, що дівчина раніше до кримінальної відповідальності не притягувалася, свою вину у вчиненні проступку визнала, у зв’язку із чим процесуальним керівником у кримінальному провадженні підозрюваній, її законному представнику та потерпілому запропоновано участь у Програмі. Під час її проходження неповнолітня примирилася з потерпілим, завдані збитки відшкодувала у повному обсязі та виконала інші передбачені заходи ресоціалізації.

 За результатами реалізації Програми до Карлівського районного суду прокуратурою направлено клопотання про звільнення неповнолітньої від кримінальної відповідальності, яке наразі задоволено.  

Довідково: пілотний проект “Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення”, Міністерством юстиції, Офісом Генерального прокурора на базі надання безоплатної правової допомоги за підтримки Представництва Дитячого Фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні запроваджено у січні 2019 року на території 5 областей, у квітні 2020 року – на всій території України.

Метою Програми є максимально раннє виведення неповнолітнього з кримінального процесу та вжиття заходів для запобігання повторному вчиненню ним кримінальних правопорушень.

Програма застосовується за чотирьох умов:

 – наявності потерпілої сторони: фізичної особи, якій кримінальним правопорушенням завдано моральної, фізичної або майнової шкоди, а також  юридичної особи, якій кримінальним правопорушенням завдано майнової шкоди;

– скоєння неповнолітнім вперше проступку або нетяжкого злочину;

– визнання неповнолітнім факту вчинення кримінального правопорушення;

– згоди неповнолітнього і потерпілого на участь у Програмі.

У разі, якщо обставини кримінального провадження відповідають визначеним умовам, прокурор інформує сторони про можливість реалізації Програми шляхом залучення регіональним центром з надання безоплатної вторинної правової допомоги посередника – адвоката, включеного до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу та пройшли навчання з реалізації Програми. 

Система Orphus