Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині відзначили 209-у річницю з дня народження Євгена Гребінки

209-річчя від дня народження Євгена Гребінки, який відзначали 2 лютого, спонукає всіх, хто щойно знайомиться з творчістю митця, або звертається до неї не вперше, замислитися над тим, у чому полягає “Феномен творчого доробку цього письменника”.

Про це повідомили у пресслужбі Гребінківської міської ради.

Уривок з Обласного літературно-музичного свята “Гребінчина світлиця”, присвяченого 209-й річниці від дня народження нашого видатного земляка Євгена Павловича Гребінки.

Довідково. Народився 2 лютого 1812 року на хуторі Убіжище Гребінківського на Полтавщині (тепер село Мар’янівка) в сім’ї відставного штаб-ротмістра Павла Івановича Гребінки та його другої дружини Надії Іванівни Чайковської.

1834 року Гребінка переїхав до Петербурга, працював чиновником, а з 1838 року став викладати російську словесність у військових училищах. Восени вийшла його збірка «Малороссийские приказки», до неї входили переважно байки, а також кілька ліричних віршів, які вже були виразно романтичні за стилем. 1836 року вийшов переклад поеми Пушкіна «Полтава» українською мовою. Поруч із творами рідною мовою Гребінка багато пише російською. Це була єдина можливість утвердитися в петербурзькому літературному середовищі. Романтичні вірші поета відразу набули неабиякого розголосу. Його «Очи черные…» та «Помню, я еще молодушкой была…» стали російськими народними романсами, пише “Вікіпедія”

Система Orphus