Ви тут:
Екологія Полтавщина Р Суспільство 

На Полтавщині розглядають можливість будівництва заводу по переробці побутових відходів місцевих громад з отриманням біогазу

Сьогодні досить часто ми говоримо про питання пов’язані з енергетикою. І все частіше обговорюємо можливості та перспективи так званої «зеленої» енергетики. І от, нещодавно, до нас на Полтавщину з робочим візитом завітали представники ТОВ “Німецько-Українське Підприємство Браун Індастріал Технолоджі” в особі директора Трушенко І.М. та його заступника Скряги А.М.

ТОВ «Німецько-Українське Підприємство Браун Індастріал Технолоджі» є українською філією німецької компанії «Braun Industrial Technology GmbH», яка має практичний досвід реалізації більш ніж 350 проектів в галузі традиційної та альтернативної енергетики як авторизований партнер компаній «Siemens AG» та «EnBW AG» (Німеччина). У партнерстві з німецькою компанією «WABIO» компанія «BIT GmbH» на замовлення муніципалітетів країн Європейського Союзу спроєктувала та збудувала кілька десятків заводів з біогазовими електростанціями потужністю від 1,5 МВт до 20 МВт на годину.

Компанія «Braun Industrial Technology GmbH» понад два роки вивчала можливість реалізації проектів в Україні і ось розробила та погодила спеціально для України програму співпраці, яка і була презентована нашими гостями.

Сама програма складається з трьох напрямків:

1) будівництво заводу по переробці побутових відходів місцевих громад з отриманням біогазу;

2) будівництво заводу з виробництва твердого біопалива (пелети);

3) створення промислових плантацій для вирощування енергетичних культур.

Гості відвідали Зіньківську, Гадячську, Лохвицьку, Сенчанську, Миргородську, Решетилівську, Семенівську та Градизьку громади.

Як розповіли представники ТОВ «Німецько-Українське Підприємство Браун Індастріал Технолоджі» компанія співпрацює виключно з територіальними громадами.

“Для України розробляли програму з мінімізацією ризиків для співробітництва з надійними партнерами. Такими партнерами німці бачать виключно територіальні громади. Тому що люди постійно живуть на одному місці, знають місцеві проблеми, намагаються знайти рішення цих проблем”, – зазначає заступник директор української філії компанії Анатолій Скряга.

Як було зазначено, реалізація проекту дасть можливість назавжди вирішити проблему ТПВ за рахунок створення механізму з прийому, сортування і переробки побутових відходів, що генеруються територіальною громадою. В результаті переробки органічної складової відходів та реалізуючи після сортування частину ТПВ, які придатні для повторного використання, до розміщення на місцевих полігонах залишатиметься не більше 20% сьогоднішніх об’ємів ТПВ. Такого заводу в Україні ще немає.

Завод може приймати тверді побутові відходи, активний мул очисних споруд побутових і промислових стічних вод, садові та паркові відходи (опале листя, суха або скошена трава, коріння і пні старих дерев, старі чагарники), пожнивні залишки, стебла, листя, коріння, гній рогатої худоби, зелену масу технічних та енергетичних культур.

“Ми активно почали займатися виробництвом біогазу і біомаси. У Німеччині всю сировину з вологістю понад 50% переробляють в біогазових станціях, все, що має менше 50%, має згорати в теплоелектростанціях або перетворюватись на пелети. Зараз працюємо зі створенням біогазових станцій. Та проблема, яка є в Україні з переробкою сміття, ТПВ, залишковий мул очисних споруд, садово-паркові відходи – це ідельна сировина для біогазового заводу. Це допомагає громаді розвантажити себе від проблем з відходами”, – розповів директор ТОВ «Німецько-Українське Підприємство Браун Індастріал Технолоджі» Ігор Трушенко.

В Україні планують будувати завод по переробці побутових відходів місцевих громад з отриманням біогазу на зразок заводу у місті Бад-Кестріц (Німеччина). Населення міста складає понад 3,5 тис. осіб. Сировину для вироблення біогазу там збирають в радіусі 30 км.

Фінансування проєкту здійснюється за формулою 70/30, де 70% – кошти ТОВ «Німецько-Українське Підприємство Браун Індастріал Технолоджі», а 30% – кошти територіальної громади. Втім, для громад існує можливість внесення 5% своєї частки коштами, і 25% у вигляді місцевої гарантії. Загальна вартість проєкту – 180 млн грн. Відповідно до зазначеної участі після початку роботи заводу партнери розподілятимуть і отриманий прибуток. Для громади додаткові щорічні надходження становитимуть близько 15 мільйонів гривен.

Добова потреба в сировині заводу по переробці побутових відходів місцевих громад з отриманням біогазу становить 26 тонн . В результаті завод дозволить виробляти електричну енергію до 1,5 МВт на годину. Вироблена електроенергія буде поставлена на загальний енергоринок за «зеленим тарифом». Окупність такого заводу становить близько чотирьох років. Але, в разі створення на базі заводу додаткових виробництв – а така можливість є – термін окупності може бути близько трьох років.

Реалізація даного проєкту дозволить поліпшити екологічну ситуацію в громаді і прилеглих районах, підвищити рівень економічної та енергетичної незалежності громади, забезпечити додаткові надходження до бюджету громади і створити понад 48 нових робочих місць.

Пропозиція з будівництва заводу по переробці побутових відходів місцевих громад з отриманням біогазу включає навчання персоналу на тренінговому центрі в Україні та Німеччині.

Після презентації проекту на Полтавщині громади мають оцінити свої можливості. У разі погодження реалізації проекту в громаді, ТОВ «Німецько-Українське Підприємство Браун Індастріал Технолоджі» розробило покроковий план дій, який передбачає проведення громадських обговорень, отримання необхідних дозволів, розробку проектних документів, виконання будівельних робіт.

Сподіваємося, дана пропозиція матиме конструктивний розвиток.

Робоча зустріч у Решетилівці

Робоча зустріч у Миргороді

Робоча зустріч у Семенівці

Система Orphus