Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

На Полтавщині понад 80 відсотків платників податків звітуються в електронному вигляді

Електронне звітування – це найбільш зручний та сучасний формат спілкування з контролюючими органами. Крім того, безконтактний спосіб взаємодії платників податків та ДПС України є особливо актуальним у період карантинних обмежень.

Як повідомив заступник начальника Головного управління ДПС у Полтавській області Максим Яіцький, станом на 1 січня 2021 року на обліку в органах податкової служби Полтавській області перебувають 95858 платників податків, із них 38789 юридичних осіб та 57069 фізичних осіб-підприємців, що на 2508 платників податків більше, ніж станом на 1 січня 2020 року.

Протягом 2020 року до контролюючих органів 83 відсотка подано за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку. ФОПи не в повній мірі використовують можливість подання звітності засобами електронних сервісів і 30 відсотків платників із загальної кількості поданої звітності протягом 2020 року все ж таки надали перевагу паперовому вигляду.

Єдина вимога для електронного спілкування з органами ДПС це наявність кваліфікованого електронного підпису (далі – КЕП), який кожен бажаючий може отримати у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК), у тому числі самостійно за допомогою Інтернет- банкінгу.

Нагадуємо, що платники також можуть скористатися послугами відокремленого підрозділу АЦСК ІДД ДПС України, який знаходяться у ДПІ у м. Полтаві та Кременчуцькій ДПІ, попередньо здійснивши запис на прийом за номерами телефонів (0532) 59-41-05 та (0536) 74-20-26.

Одним із найбільш популярних електронних сервісів ДПС України, який з кожним днем набирає все більшої популярності серед платників податків, є Електронний кабінет. Цей сервіс надає можливість платнику працювати в в режимі реального часу за допомогою персональних комп’ютерів та смарт-пристроїв без встановлення спеціалізованого програмного забезпечення.

Скориставшись такою послугою, як подання звітності через Електронний кабінет, платники податків отримують економію свого робочого часу, а також власних коштів на придбання бланків. Крім того, звітність, надіслана до податкового органу в електронному вигляді, не потребує дублювання на паперових носіях, а також їх зберігання.

З більш детальною інформацією стосовно електронних сервісів ДПС України, у тому числі з актуальними формами податкової звітності, можна ознайомитися на офіційному веб – порталі ДПС України (tax.gov.ua).

Система Orphus