Ви тут:
Медицина Полтавщина Суспільство 

На Полтавщині планують спростити умови та розширити коло медпрацівників, які можуть отримати компенсацію у випадку коронавірусної хвороби

19 лютого на засіданні постійної комісії Полтавської облради з питань бюджету та управління майном погодили внесення змін до Порядку проведення виплати одноразової грошової допомоги медичним працівникам, які захворіли на гостру респіраторну хворобу COVID-19.

“Ми внесли в порядок, затверджений у 2019 році, певні зміни. Раніше було визначено, що людина може отримати допомогу у зв’язку з захворюванням, коли складений акт форми Н-1. Також було зазначено, що виплати передбачені лише тим працівникам, які надають стаціонарну медичну допомогу. Даними змінами ми прибрали форму акту Н-1 та додали стаціонарну, амбулаторну та екстренну медичні допомоги. Це ті медичні працівники, які захворіли при наданні медичної допомоги. Вони були на передовій боротьби з COVID-19. Вони надавали і надають медичну допомогу”, – розповів директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Одноразова виплата з обласного бюджету для медичних та інших працівників комунальних закладів охорони здоров’я складає 10 тис. грн. На ці виплати вже виділили 5 млн грн, при  необхідності цю програму дофінансують.

“Даною програмою ми фактично застрахували медичних працівників області на випадок коронавірусної хвороби. А новими змінами розширюємо суб’єктний склад програми і випадки, за яких ці особи можуть звернутися за компенсацією. Це є вкрай важливою підтримкою”, – відзначив голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов.

До речі, з початку пандемії на Полтавщині захворіло 1 тис. 900 медичних та інших працівників. На рівні країни Полтавська область займає четверте місце знизу за відповідним показником.

фото ілюстраційне

Система Orphus