Ви тут:
Спорт Суспільство 

На матчі чемпіонату України з баскетболу хочуть допустили вболівальників

Відповідне звернення президент Федерації баскетболу України (ФБУ) Михайло Бродський відправив до Міністерства охорони здоров’я.

Як розповіли у Федерації баскетболу України,  з огляду на перехід до адаптивного карантину до кінця квітня 2021 року і певні послаблення, Бродський закликав Головного державного санітарного лікаря України дозволити проведення офіційних спортивних заходів за умов наповненості трибун не більше ніж на 50%.

“Просимо вас передбачити в проєкті постанови норму, згідно з якою буде дозволено проведення офіційних спортивних заходів з глядачами в кількості не більше 50% від загальної кількості місць з дотриманням санітарних і протиепідемічних норм”, – йдеться в заяві Бродського.

Починаючи з 1992 року, одразу після розпаду СРСР, в Україні проводиться власний чемпіонат з баскетболу. Першим чемпіоном країни став столичний «Будівельник», що здавна вважався найсильнішою українською командою. Гегемонія київського клубу розтягнулася на шість сезонів, протягом котрих конкуренти фактично не могли нічого протиставити «Будівельнику».

Ця гонка за лідером призвела і до появи перших легіонерів в українських командах — починаючи з середини 90-х років Суперліга ставала все привабливішою для американських і балканських гравців, щоправда, досить невисокого рівня. Наприкінці століття, пріоритети в Суперлізі змінилися — серйозні фінансові проблеми, що спіткали столичні клуби «Будівельник» і «Денді-Баскет», вивели їх з рангу фаворитів, і їх місце зайняла одеська БІПА-Мода, маріупольський «Азовмаш» та новоутворений БК «Київ». Саме під знаком протистояння двох останніх клубів пройшло майже ціле перше десятиріччя 2000-х років.

Система Orphus