Ви тут:
Медицина Суспільство Україна 

Лише 39 % українців готові безкоштовно вакцинуватися проти коронавірусної хвороби, – опитування

Про це йдеться в опитувані, проведеному Соціологічною групою «Рейтинг».

Про головні причини недовіри до вакцини серед українців розповів психіатр, науковий керівник Інституту когнітивного моделювання Спартак Суббота.

“Некомпетентність в медичних питаннях. Головною причиною настороженого ставлення українців до вакцинації є відсутність пізнань у цій галузі. Більшість людей не володіє ґрунтовним розумінням того, як працює та впливає на наш організм вакцина”, – повідомив Суббота.

Недостатність інформації.

Обережне ставлення до всього нового — традиційна поведінкова модель українців. Надто, якщо йдеться про здоров’я. Відсутність комунікації та доступних роз’яснень з конкретними прикладами навколо нової вакцини — фактор, який грає не на користь популярності щеплень.

Читайте також: Чи вводитимуть вакцину проти COVID-19 одночасно з іншими вакцинами: відповідь МОЗ

Надлишок інформації.

В умовах інформаційного засмічення крізь наші голови щодня проходить значний обсяг інформації. Аби розібратись у тому «who is who», слід ретельно кластеризувати дані. Деякі речі значно легше відкинути, аніж вникнути в їх суть. Скажімо, коли йдеться про плюралізм поглядів щодо нагальної потреби у вакцинації.

Недостатній рівень критичного мислення та мінімізація ризиків.

Людина — істота розумна, однак ляклива. З огляду на нездатність оцінювати ситуацію з точки зору здорового глузду і, часом, обмеженості поглядів людям характерно мінімізувати ризики та розраховувати на свою інтуїцію, що є неефективним у плані медицини та науки.

Система Orphus