Ви тут:
Суспільство 

Китайська космічна станція вийшла на орбіту Марса

Слідом за арабської станцією Al Amal на орбіту навколо Марса вийшла китайська марсіанська місія «Тяньвень-1».

Як повідомляє ITC.ua, через 2-3 місяці від орбітального зонда відокремиться посадковий модуль, який доставить на поверхню Марса перший китайський марсохід.

Місія «Тяньвень-1», що складається з орбітального зонда і посадкового модуля з першим китайським марсоходом, стартувала в липні минулого року. Це перша автоматична місія Китаю до Марсу. Весь переліт від Землі до Марса зайняв біля станції сім місяців. За цей час вона зробила кілька корекцій траєкторії польоту, а також зробила серію знімків Марса, Землі та Місяця і знаходяться на борту апаратів. 10 лютого 2021 року станція «Тяньвень-1» успішно здійснила маневр гальмування з подальшим виходом на орбіту захоплення навколо Марса.

Читайте також: У NASA показали 20 найкращих знімків з космосу за 2020 рік

У найближчі місяці команда місії буде ретельно досліджувати район висадки в рівнині Утопія, чекаючи слушного моменту для відділення посадкового модуля. Висадка марсоходу, який повинен продемонструвати успішну посадку з першої спроби та пропрацювати на поверхні планети не менше 90 марсіанських діб, запланована на кінець квітня-травень 2021 року.

Система Orphus