Ви тут:
Суспільство Україна 

Кожен регіон має розробити програму цифрового розвитку, – Мінрегіон

Важливо, щоб кожен українець, незалежно від того, де він проживає відчув реальні зміни від цифровізації. Ми хочемо побудувати найзручнішу країну у світі, де інтернет є в кожному куточку України і всі мають рівні можливості для розвитку.

Про це під час форуму “Громада в дії” повідомив Віце-прем’єр-міністр – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

«Ми формуємо державну політику регіональної цифровізації та створюємо майданчик для взаємодії між містами, селищами й селами, державними органами й неурядовими організаціями. Наше завдання пронизати цифровою траснформацією всю країну. Для нас важливо, щоб кожен українець, незалежно від того, де він проживає відчув реальні зміни від цифровізації. Ми хочемо побудувати найзручнішу країну у світі, де інтернет є в кожному куточку України і всі мають рівні можливості для розвитку», — прокоментував Михайло Федоров.

Чернишов підкреслив, що команди Мінрегіону та Мінцифри мають єдине бачення цифровізації регіонів та вже мають конкретні результати, запропонованої Мінцифрою моделі цього процесу, яка полягає у проектному підході. Він також додав, що керівництво кожної громади та області поступово переймають це бачення і поетапно його втілюють.

«На сьогодні вже чотири області прийняли свої програми цифрового регіонального розвитку: Одеська, Дніпропетровська, Чернігівська та Харківська. В рамках державної Програми цифрового регіонального розвитку до 2023 року такі програми, за підтримки команди нашого міністерства, розробляють і інші регіони. Для нас цей напрям роботи має особливе значення, адже конкретний план дій і стратегія цифрової трансформації в кожній конкретній територіальній одиниці – це основа її подальшого розвитку у будь-якій сфері: від якісних адміністративних послуг і нових кластерів економіки до управління громадами на основі даних», – підкреслив Олексій Чернишов

За його словами цифрові технології можуть стати локомотивом змін і сфери енергоефективності житлових та громадських будівель.

«Ми працюємо над створенням бази даних громадських і житлових будівель та автоматизацією послуг Фонду енергоефективності. Кожен представник ОСББ, який захоче скористатися тією чи іншою програмою Фонду, повинен мати можливість зробити це на його сайті. Подача заявки, відстеження її проходження та реалізація проєкту термомодернізації конкретної будівлі – всі три етапи мають проходити в онлайні», – зазначив Олексій Чернишов.

Система Orphus