Ви тут:
Суспільство Україна 

Комітет Ради підтримав законопроєкт про створення Національного військового меморіального кладовища

Комітет Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендував  Верховній Раді прийняти у першому читанні за основу законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо створення Національного військового меморіального кладовища».

Про це повідомили у Telegram-каналі Міністерства розвитку громад та територій України.

“Подібні військові кладовища існують в США, Канаді, Франції, Польщі і в багатьох інших країнах. В українському законодавстві досі відсутнє поняття Національного військового меморіального кладовища на законодавчому рівні”, – йдеться у повідомленні Мінрегіону.

Законопроект, розроблений Мінрегіоном, надає законодавче визначення терміну Національного військового меморіального кладовища, а також встановлює особливості його правового статусу. Передбачається, що це буде архітектурно-художній комплекс.

На кладовищі організовуватимуть почесні поховання та перепоховання борців за незалежність України у ХХ столітті, військовослужбовців, які померли або загинули під час виконання бойових завдань, учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною. Будівництво та утримання кладовища відбуватиметься за рахунок Державного бюджету. Також за державний кошт покриватимуться витрати на поховання.

Порядок організації поховань та перепоховань на кладовищі визначатиме Уряд, який також затверджуватиме зразки надмогильних споруд та меморіальних табличок, які розміщуватимуться на ньому.

Військове кладовище розміститься на спеціально відведеній ділянці у Київській області. 

Фото: суспільне

Система Orphus Поделиться на fb