Ви тут:
Полтавщина Прес-релізи Суспільство 

Колектив “Полтававодоканалу” занепокоєний останніми заявами щодо так званої передачі підприємства Полтавській громаді

Працівники КП ПОР “Полтававодоканалу” висловлюють побоювання з приводу подальшої стабільної роботи підприємства за умови зміни підпорядкування. Головна причина – доля колишніх комунальних підприємств міста (“ШРБУ”, “ПМШЕД”, “Ремліфт”).

Про це повідомили на офіційному сайті підприємства.

Серед питань, що найчастіше лунають на підприємстві після заяв про передачу водоканалу у підпорядкування міста, – не лише про можливість ретельно спланованого бакрутства (мовляв, Полтава вже втратила комунальні підприємства, які займалися прибиранням вулиць від снігу, ремонтом доріг, обслуговуванням ліфтів багатоповерхівок, а зараз черга водопостачання та водовідведення?), а і про політичну складову.

КП ПОР “Полтававодоканал” цього року за результатами господарювання має вийти на рівень беззбитковості (для порівняння: борг підприємства станом на січень 2017 року становив 70 млн. грн!), ймовірно саме тому і ставши для декого “ласим шматком”. Разом з тим і досі залишається не вирішеним питання щодо боргу “Полтававодоканалу” перед АТ “Полтаваобленерго” за використану протягом 2012 – 2016 років електроенергію, а це 124 млн. грн. Боргу за поточне споживання електроенергії підприємство не має і поступово займається погашенням боргу минулих років – за 2020 рік така заборгованість була зменшена на 117,6 тис. грн. Обсяг заборгованості держави перед підприємством на покриття різниці в тарифах – 223,6 млн.грн. Отримання з державного бюджету таких трансфертів дозволило б повністю погасити заборгованість підприємства перед енергопостачальною компанією та списати відповідні штрафи та пені.

І саме це виключає доцільність, можливість та необхідність укладання договору реструктуризації боргу з АТ “Полтаваобленерго”. Однак, допомоги підприємству щодо співпраці з державою, аби позбутися старих боргів, немає, а от намагання змусити підписати договір реструктуризації – є.

Колектив КП ПОР “Полтававодоканал” залишає за собою право визначити долю підприємства на зборах дільниць та структур, загальних зборах, в тому числі профспілкових.

Будь-які заяви щодо зміни підпорядкування підприємства без діалогу з працівниками КП ПОР “Полтававодоканал” вважаємо популізмом.

Система Orphus