Ви тут:
Суспільство Україна 

Кінний парад Хрещатиком та річковий – Дніпром: у Міноборони обговорили святкування 30-річчя Незалежності

Понад 4000 учасників, зведений оркестр у тисячу музикантів, 250 одиниць озброєння, військової та спеціальної техніки, проліт повітряної колони над Хрещатиком, проходження кінного та кінологічного підрозділів. Ці та інші ідеї були обговорені під час установчої наради щодо підготовки та проведення параду військ у Києві з нагоди 30-ї річниці Незалежності України.

Була презентована та обговорена попередня концепція формату та етапи підготовки й проведення параду військ 24 серпня, а також складу сил та засобів, які передбачаються до залучення, повідомили в Міноборони.

За попередні задумом, до заходу планується залучити 27 парадних розрахунків, загальною чисельністю понад 4000 осіб. Із них 19 парадних розрахунків складатимуть Збройні Сили України, 8 «коробок» – від інших складових сектору безпеки та оборони. Передбачається, що парадні розрахунки пройдуть новим стройовим кроком.

До цьогорічного параду пропонують залучити близько 250-ти одиниць озброєння, військової та спеціальної техніки та понад 50-т літальних апаратів. Зокрема, продемонструвати новітні розробки – РСЗВ «Вільха», «Нептун», ОТРК «Гром», БПЛА «Байрактар».

На Михайлівській площі Києва діятиме виставка військової техніки та озброєння ЗСУ. Демонстраційні заходи Військового-морських Сил відбудуться в Одесі, а в Києві розглядається варіант проведення річкового військового параду на Дніпрі.

Установча нарада щодо підготовки до параду військ з нагоди 30-ї річниці Незалежності України відбулась під головуванням заступника Міністра оборони України Ігоря Старобінського та начальника Генерального штабу Збройних Сил України генерал-лейтенанта Сергія Корнійчука. У нараді також взяли участь представники Офісу Президента, керівники командувань видів ЗС та інших органів військового управління, а також складових сил сектору безпеки та оборони України.

Фото: Міноборони

 

Система Orphus