Ви тут:
Освіта Суспільство Україна 

“Кабінет вчителя” та мобільні додатки для iOS та Android: у 2021 році планують розширити можливості “Всеукраїнської школи онлайн”

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет під час виступу на Партнерському форумі “Освіта України 2021: стратегічні цілі та пріоритетні напрями”, що відбувся 9 лютого, поінформував про розвиток дистанційної освіти в умовах пандемії, спричиненої СОVID-19.

Про це повідомили у пресслужбі Міносвіти.

“Незважаючи на різні вислови й думки в соціальних мережах та ЗМІ, Міністерство освіти і науки України спільно із вчителями, батьками і здобувачами освіти достойно опрацювало алгоритм роботи на період дистанційної освіти та впоралося з викликом СОVID-19, який насправді став наступним кроком на шляху до діджиталізації освіти в Україні – і  зупинятися в цьому напрямі МОН не збирається”, – заявив Сергій Шкарлет.

Він наголосив, що з метою забезпечення якісного освітнього процесу в дистанційній формі у 2020 році Міністерством освіти і науки спільно з партнерами було реалізовано низку важливих заходів: 

  • презентовано національну електронну платформу “Всеукраїнська школа онлайн” для змішаного та дистанційного навчання учнів 5-11 класів  –  зареєстровано понад 126 тис. користувачів зі 103 країн світу;
  • запущено систему автоматизації роботи інклюзивно-ресурсних центрів (порталмобільний застосунок АС “ІРЦ” ) – зареєстровано майже 154 тис. заяв;   
  • розпочато приєднання шкіл до системи АІКОМ (електронні щоденники та журнали).

Читайте також: У Нехворощанській школі запровадили систему електронних щоденників та журналів

Окрім цього, МОН розробило Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти; рекомендації щодо організації поточного, семестрового контролю та атестації здобувачів фахової передвищої та вищої освіти із застосуванням дистанційних технологій навчання; рекомендації щодо впровадження змішаного навчання в закладах фахової передвищої та вищої освіти.

Міністр освіти і науки України озвучив цілі на 2021-й та наступні роки. Йшлося про затвердження Концепції цифрової трансформації освіти і науки України та продовження розвитку платформи “Всеукраїнська школа онлайн”. 

У межах ВШО заплановано такі освітні заходи:  

  • запустити функціонал “кабінету вчителя” з можливістю запрошувати учнів до перегляду курсів, відслідковувати їх навчальний прогрес та створювати власні курси;
  • випустити мобільні застосунки для iOS та Android для зручнішого користування ВШО зі смартфонів;
  • наповнювати платформу контентом відповідно до календарного плану.

Система Orphus