Ви тут:
Спорт Суспільство 

Гучний скандал в УПЛ: тренеру показали попередження за вимогу говорити українською, – ЗМІ

У головного тренера Львова Шумського стався конфлікт з арбітрами матчу 15-го туру УПЛ

Як повідомляє сайт Чемпіон, на 67-й хвилині головний суддя зустрічі Львів – Колос (0:2) Віктор Копієвський показав наставнику господарів Віталію Шумському жовту картку за те, що той сказав резервному арбітрові Миколі Кривоносову говорити українською мовою.

Про це заявив сам тренер.

“Я хочу спілкуватися українською мовою, а мені за це дають жовті картки. Я не можу зрозуміти, за що отримав попередження. Я б хотів, щоб четвертий арбітр пояснив всій Україні, через що він попросив дати мені жовту картку. Це прецедент, так не може бути.

Я підійшов до четвертого судді і сказав йому щось по грі. Він почав розмовляти зі мною російською мовою, а я задав йому питання: “Чому ви розмовляєте зі мною російською мовою?”. А він по рації передав головному рефері, щоб мені дали жовту картку. Я питаю у головного судді: “За що мені жовта картка?”. Він мені не пояснив. Я б хотів, щоб всій Україні бригада арбітрів відповіла, за що вони мені дали жовту картку, тому що так не може бути”, – сказав Шумський.

Після повернення в Україну почав займатися тренерською роботою. З 2008 року був граючим тренером у клубі «Сокіл» (Золочів). Потім працював дитячим тренером у молодіжній академії львівських «Карпат». У травні — вересні 2018 року очолював тернопільську «Ниву».

У січні 2020 року став тренером молодіжної команди, а вже у червні став помічником нового головного тренера першої команди Георгія Цецадзе. Після звільнення Георгія Цецадзе у жовтні 2020 року Шумський став виконуючим обов’язки головного тренера львів’ян. У першому ж матчі під його керівництвом клуб, який мав лише одне очко в чемпіонаті, сенсаційно переміг «Ворсклу», яка посідала друге місце, за що був визнаний найкращим тренером 8 туру УПЛ.

Система Orphus