Ви тут:
Полтавщина Суспільство 

Доступні кредити 5-7-9%: на Полтавщині уклали 319 угод на 627 млн грн

В Україні вже рік діє державна програма “Доступні кредити 5-7-9%”. На Полтавщині укладено 319 кредитних угод на загальну суму 627,5 мільйонів гривень.

Про це повідомили у Полтавській ОДА.

Програма розрахована на 5 років. Фінансова державна підтримка надається:

– з метою сприяння розвитку суб’єктів підприємництва, збільшення обсягів виробництва, експорту, імпортозаміщення, високотехнологічного виробництва, енергоефективності, впровадження інновацій, а також сприяння створенню нових робочих місць та підприємств, поверненню трудових  мігрантів до України;

– запобігання виникненню та поширенню, локалізації спалахів епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, а також для запобігання та подолання їх наслідків, у тому числі від встановленого Кабінетом Міністрів України карантину та обмежувальних заходів, пов’язаних з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2;

– рефінансування існуючої заборгованості в банках України за кредитами.

Надання фінансової державної підтримки підприємцям здійснюється Фондом розвитку підприємництва через уповноважені банки. Уповноважені банки у Полтавській області – АТ «Ощадбанк», АБ «Укргазбанк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Укрексімбанк», ПАТ «ПУМБ», АТ «КРЕДОБАНК», ПАТ «БАНК ВОСТОК», АТ «Райффайзен Банк Аваль», АТ «ТАСКОМБАНК», АТ «Альфа-банк», АТ «КБ «ГЛОБУС», АТ «МЕГАБАНК», АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК».

Програма передбачає видачу кредитів на:

– поповнення обігових коштів;

– інвестиційні цілі (придбання та/або модернізацію основних засобів суб’єктом підприємництва, за винятком придбання транспортних засобів (крім тих, що будуть використовуватися в комерційних та виробничих цілях); здійснення будівництва/реконструкції; придбання комерційної нерухомості; об’єктів права інтелектуальної власності; фінансування оборотного капіталу; інвестиційні цілі, пов’язані із запобіганням поширенню COVID-19 – виробництво лікарських засобів, медичних виробів, обладнання тощо;

– рефінансування існуючої заборгованості за кредитами малого та мікро підприємництва в банках України  на  термін до 5 років шляхом надання нового кредиту та/або зміни умов діючого кредитного договору та інше.

Умови участі в програмі є наявність бізнес-плану, позитивна фінансово-кредитна репутація підприємства. Стартапи мають можливість одержати фінансову підтримку за умови початку своєї діяльності, а діючий бізнес – за умови діяльності понад 1 рік.

Крім того, суб’єкт підприємництва також повинен забезпечити протягом строку отримання державної підтримки збереження не менш як 50% фонду оплати праці та 50% чисельності персоналу порівняно із станом на 1 березня 2020 р. (у разі наявності найманих працівників).

Система Orphus